Kas yra senatvė?


Psichologijos referatas.

Gerantologija. Kas yra senatvė referatas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai.


Garbinga senatvė, pagyvenę žmonės, trečiasis amžius, gerontologija – nors visi šie terminai gerai žinomi, lieka neatsakytų klausimų. Kas yra senatvė? Kokios problemos ištinka senus žmones? Kodėl turime rūpintis pagyvenusiais žmonėmis? Kokie yra senatvės uždaviniai? Atsakyti į šiuos ir panašius klausimus būtina, antraip mes nesugebėsime sąmoningai ir vertybiškai padėti senyvo amžiaus žmonėms. Suprasti jų būseną ir išgyvenimus.

Darbo tikslas – išsiaiškinti senatvės reikšmę, problemas ir uždavinius.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti kas yra senatvė?

Išsiaiškinti senų žmonių sveikatos problemas.

Išsiaiškinti senų žmonių gyvenimo problemas šiuolaikinėje visuomenėje.

Išsiaiškinti senyvo amžiaus žmonių uždavinius.

Apibendrinus senatvė tai paskutinis žmogaus gyvenimo etapas, kuriuo metu žmogaus gyvenime vyksta daug pokyčių, kurie vienaip ar kitaip paliečia žmogų, blogėja sveikata, kinta visuomeninio gyvenimo kokybė. Senyvo amžiaus žmonės iškyla daug sveikatos problemų dėl to, kad jie dažniausiai serga keliomis lėtinėmis ligomis, sumažėjusios jų organizmo adaptacijos ir kompensacijos galimybės, pakitusi psichologija. Nors senatvė turi daug minusų, tačiau yra ir teigiamų dalykų: seni žmonės dažnai daug geriau nei jauni sugeba susigaudyti painiose gyvenimo reiškiniuose, nes gyvendami jie įgijo išminties. Šiais laikai gaudumą senų žmonių yra palikti, užmiršti, bei neprižiūrimi savo vaikų. Tai yra viena pagrindinių problemų, nes senam žmogui yra svarbu bendrauti ir būti suprastam. Todėl svarbu suprasti seną žmogų ir padėti jam viskuo. Tačiau ir patys senoliai turi stengtis rūpintis savimi, stengtis atlikti visus darbus, kuriuos jie dar pajėgia, dalyvauti visuomeninėje veikloje ir bendrauti su bendraamžiais. Taigi senatvė tai gyvenimo etapas kuriame vyksta daug pokyčių, kuriuos žmogus turi ištverti.

 • Psichologija Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Laura
 • 8 puslapiai (1920 žodžių)
 • Kolegija
 • Psichologijos referatai
 • Microsoft Word 23 KB
 • Kas yra senatvė?
  10 - 9 balsai (-ų)
Kas yra senatvė?. (2016 m. Birželio 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/kas-yra-senatve.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:18