Kas yra sveikata?


Kas yra sveikata ? Kūno kultūros užsiėmimai. Psichinės sveikatos profilaktika.

Mokslininkų duomenimis , jau į pirmąsias klases ateina vos trečdalis sveikų vaikų. Daugelis jų turi funkcinių sutrikimų, serga lėtinėmis ligomis .Mokykloje sveikata blogėja , gausėja regos , judamojo aparato , nervų ligų susirgimų . Jau ankstyvoje vaikystėje formuojasi biologiniai faktoriai ( viršsvoris, kai kurie medžiagų apykaitos sutrikimai). Būtinumą ugdyti teigiamą mokinių nuostatą į savo sveikatą jaunesniajame mokykliniame amžiuje sąlygoja ir faktas, kad gyvenimo būdas gali keistis , bet įgyti vaikystėje įpročiai yra patvariausi ir ilgiausiai išlieka.

Apie sveikatą daug kalbama, sveikatos ugdymas integruotas ir į Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų bendrąsias programas . Jeigu savo mokinių, jų tėvelių paklaustume , kas yra sveikata , paaiškėtų, kad jie sveikatą supranta skirtingai ir tai priklauso nuo asmeninio patyrimo, nuo amžiaus , įgytų žinių apie sveikatą ir pan. Vienas vaikas sveikatą apibūdina kaip, galėjimą žaisti su draugais lauke, kitas- kaip nereikėjimą sugrįžti į ligoninę ir gerti vaistus. Vaikų tėveliai sveikatą suprastų , kaip galimybę dirbti mėgstamą darbą, tvarkytis buityje , nesikreipti į gydytojus. Vienam seneliui sveikata būtų galėjimas be niekieno pagalbos pereiti per kambarį , o kitas senelis pasijautęs sveikas , kai jį aplanko vaikai ir anūkai .

Žmogaus sveikatai labai svarbios ne vien tik esminės žmogaus egzistencijos sąlygos , sveikas gyvenimo būdas( sveika mityba , pakankamas fizinis aktyvumas , išugdyti higieniniai įpročiai) . Nemažiau reikšmingos yra kitos : savo žmogiškosios vertės jutimas , kad nesi vienišas, kad turi kam patikėti savo rūpesčius , skausmą , nerimą , ir jausti aplinkinių paramą , kad gali būti mylimas ir laimingas būdamas toks , koks esi.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1300 žodžiai)
  • Rima
  • Kas yra sveikata?
    10 - 9 balsai (-ų)
Kas yra sveikata?. (2015 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-yra-sveikata.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:16
×