Kas yra Šventoji Eucharistija?


Kas yra Šventoji Eucharistija? Kada Kristus įsteigė Eucharistiją? Kaip Kristus įsteigė Eucharistiją? Kaip Bažnyčia vertina Eucharistiją? Kurie šv. Mišių elementai būtini? Kaip vyksta šv. Mišios? Kas vadovauja Eucharistijai? Kokiu būdu Kristus dalyvauja, kai švenčiame Eucharistiją? Kas vyksta bažnyčioje, kai švenčiame Eucharistiją? Kaip teisingai garbinti Viešpatį duonoje ir vyne? Kaip dažnai katalikas turi švęsti Eucharistiją? Kaip turi būti pasirengęs priimti šv. Eucharistiją? Kaip šv. Komunija mus pakeičia? Ar Eucharistija gali būti dalijama ir krikščionims nekatalikams? Kodėl Šv. Eucharistija yra išankstinis dalyvavimas amžinajame gyvenime? Įžvalgos. Išvados.


Tai Sakramentas, per kurį Jėzus Kristus atiduoda mums savo Kūną ir Kraują - save patį, kad mes Jam taip pat su meile atsiduotume ir susivienytume su Juo.

" Tikrasis Eucharistijos poveikis yra žmogaus perkeitimas į Dievą" - Šv. Tomas Akvinietis.

Jėzus įsteigė Šventąją Eucharistiją savo mirties išvakarėse, " tą naktį, kurią buvo išduotas", kai sukvietęs apaštalus į Vakarienės menę Jeruzalėje šventė su jais Paskutinę Vakarienę.

Mes esame Bažnyčia ne todėl, kad mokame Bažnyčios mokesčius, gerai sutariame ir atsitiktinai atsiduriame vienoje bendruomenėje, bet todėl, kad Eucharistijoje priimame Kristaus Kūną ir kaskart Kristaus Kūnas iš naujo mus perkeičia.

Eucharistijos šventimas yra krikščionių bendruomenės branduolys, ji yra Bažnyčios esmė.

Kiekvienose šv. Mišiose yra dvi didelės dalys - Žodžio liturgija ir Eucharistijos liturgija. Žodžio liturgijoje klausomės skaitinių iš Senojo ir Naujojo Testamento bei Evangelijos. Čia aiškinamas Dievo žodis ir kalbama visuotinė malda. Po to prasidedančioje Eucharistijos liturgijoje atnašaujami duona ir vynas, kalbama malda su konsekracijos žodžiais ir tikintiesiems dalijama šv. Komunija. Konsekracija (lot. Consecratio - pašventinimas)- tai iškilmingas pašventinimo aktas.

Šv. Mišios prasideda Kunigo ir altoriaus tarnų įėjimų pas susirinkusius tikinčiuosius. Po pasisveikinimo bendrai išpažįstamos nuodėmės, baigiama maldavimais. Paskui sekmadieniais ir per šventes giedamas arba kalbamas "Gloria" (Garbės himnas).

  • Tikyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 1508 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (1024 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Dominyka
  • Kas yra Šventoji Eucharistija?
    10 - 3 balsai (-ų)
Kas yra Šventoji Eucharistija?. (2016 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-yra-sventoji-eucharistija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 06:15
×