Kas yra vadyba?


Vadybos pagrindai. Tema kas yra vadyba? Poreikis valdymui. Tikslai. Šiuolaikinė verslo situacija. Reikalavimai šiuolaikiniam vadovui. Kas yra vadyba? Vadyba kaip sistema. Valdymo procesas atviros sistemos požiūriu. Sisteminio mąstymo principai. Rytietiška ir vakarietiška vadyba. Tema kas yra organizacija? Kas yra organizacija? Organizacija – atvira sistema. Verslo organizacijos struktūra.


SIEKIAMI REZULTATAI: Paaiškinti, kodėl būtinas organizacijų valdymas. Paaiškinti ar valdymas mokslas, ar menas. Žinoti vadybos kurso tikslą ir objektą. Žinoti vadybos apibrėžimus ir savybes. Suvokti ir mokėti paaiškinti vadybą kaip sistemą. Žinoti pagrindinius vadybos uždavinius. Paaiškinti, kas yra vadybininkai ir ką jie daro. Suprasti šių sąvokų reikšmes: valdymas, vadyba, administravimas, valdymo santykiai, marketingas, inovacija, valdymo lygiai.

Nurodo veiklos kryptį; Vienija kolektyvą; Taupo laiką ir išteklius; Reikalingi procesui valdyti ir kontroliuoti.

Kiekybiškai išmatuojami ir pasiekiami. Negali valdyti to, ko negalima išmatuoti. Viską, ką galima išmatuoti, galima pasiekti. Kuo mažiau tikslų (1-3), tuo didesnė galimybė, kad jie bus pasiekti. Kuo tikslas svarbesnis ir apibrėžtas griežtesniais pasiekimo terminais, tuo jis turi prioritetą prieš kitus tikslus. Sąnaudos – kiek pastangų ir išteklių sunaudota pasiekimui.

Racionalūs. Reikia tikslų kėlimą susieti “su sveiko proto kriterijais”. Individualizuoti. Vieni tikslai gali būti pasiekiami priklausomai nuo pačio žmogaus gebėjimų ir pastangų, kiti tikslai pasiekiami priklausomai nuo kitų žmonių.

Tikslai pasiekiami. Jeigu tikslai iškelti - juos reikia pasiekti. Jeigu deleguotos užduotys – jas reikia atlikti laiku ir kokybiškai. Jeigu darbuotojai gauna reikalingus rezultatus, užduotis atlieka laiku ir kokybiškai, jie nori apdovanojimų. Tikslai apriboti laike.

Žmonių elgesys ir bendravimas. Valdžia ir valdymo menas. Administravimo specifiniai įgūdžiai (techniniai, darbo su žmonėmis, koncepciniai). Valdymo organai ir administravimo vienetai.

  • MS PowerPoint 513 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 35 puslapiai (1230 žodžiai)
  • Universitetas
  • Bu
  • Kas yra vadyba?
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Kas yra vadyba?. (2016 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-yra-vadyba.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 00:27
×