Kas yra vertybės? rašinys


Kas yra vertybės? Rašinys.

Kas yra vertybės? Vertybės – tai tam tikros grupės ar visuomenės moralinės nuostatos, pagal kurias grupė gyvena, kuria šeimą, dirba. Dažniausiai vertybės yra, pamatinis pagrindas bet kokiai bendruomenei. Bet vertybės nuolat kinta. Kiekvienoje epochoje buvo aukštinamos vis kitos žmogaus savybės. Antikoje asmenybės vertė aiškinta kūno ir sielos harmonija, viduramžiais – žmogaus dievobaimingumu, krikščioniškų vertybių puoselėjimu, Renesanse – žmogaus vidinio pasaulio turtingumu bei protiniais gabumais, Apšvietos laikotarpiu vertybėmis laikoma: gimtosios kalbos, tradicijų gynimas , žinojimas, žmogiškumas, edukacija. Būtent šiuo laikotarpiu kūrė lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis. Jo svarbiausias kūrinys – poema ,,Metai‘‘. ,,Metuose‘‘ atskleidžiamos būrų gyvenimo ypatybės, jų požiūris į gyvenimą. Nesunku suvokti ir kokiomis vertybėmis vadovavosi lietuvninkų būrų bendruomenė. Pirmiausia – darbštumas, po to akivaizdus žmonių religingumas bei kuklumas.

Darbas – būro gyvenimo prasmė. Kai visas žmogaus gyvenimas priklauso nuo atlikto darbo, akivaizdu, jog darbštumas yra labai svarbi vertybė, kuria turėtų remtis visa bendruomenė. K. Donelaitis smerkia tinginystę ir ,,Metuose‘‘ minimus būrus griežtai skirsto į ,,viežlybuosius‘‘ ir ,,nenaudėlius‘‘. Štai šaltyšius Pričkus yra sumanus ir labai darbštus, jis smerkia tinginius, girtuoklius, visus skatina dirbti, rūpintis savo ateitimi.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (915 žodžiai)
  • Mokykla
  • Fabijonavičiūtė
  • Kas yra vertybės? rašinys
    10 - 5 balsai (-ų)
Kas yra vertybės? rašinys. (2015 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-yra-vertybes-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 03:12
×