Kasa ir kepenys skaidrės


Kasa ir kepenys. Liaukos, dalyvaujančios virškinant. Kepenys – stambiausia virškinimo liauka bei didžiausias vidaus organas. Kepenų sandara. Išoriškai susideda iš didžiausios dešiniosios kiek mažesnės kairiosios. Tulžis. Kepenyse gaminama virškinti reikalinga tulžis. Tulžies akmenys. Pasunkėjus tulžies nutekėjimui. Kepenų ligos. Virusinis hepatitas Kepenų cirozė Kepenų vėžys Kepenų suriebėjimas Dažniausi kepenų pažeidimus sukelia – virusai. Kasa. Kasa— yra pagrindinė virškinimo sistemos liauka. Kasa yra pilkai. Kasos sandara. Skiriamos trys kasos. Kasos sultys. Jos tirštos. Kasos ligos. Pankreatitas – kasos uždegimas. Kasos vėžys. Klausimai. Kiek vidutiniškai sveria suaugusio žmogaus kepenys. Skaidres kūrė Evelina Kantaravičiūtė 9kl.


Kepenyse gaminama virškinti reikalinga tulžis. Tai klampus, kartus, žalsvai gelsvas skystis, svarbus smulkinant riebalus. Tulžis nėra fermentas ir neveikia kaip jis. Tulžis tik susmulkina riebalus, bet nepakeičia jų cheminės sudėties. Ji kaupiama tulžies pūslėje, kuri latakais jungiasi su kepenimis ir dvylikapiršte žarna.

Pasunkėjus tulžies nutekėjimui, sutrikus medžiagų apykaitai, dėl mažo fizinio aktyvumo, gausaus kaloringo maisto arba nereguliarios mitybos kinta užsistovėjusios tulžies cheminė sudėtis, susidaro nuosėdų, o iš jų susiformuoja tulžies akmenys.

Skiriamos trys kasos dalys: galva, kūnas ir nedidelis susiaurėjimas, vadinamas kasos kaklu. Kasos kūnas paprastai yra tribriaunis, jame matyti priekinis, užpakalinis ir apatinis paviršiai. Galva yra storesnė ir plokštesnė, joje aiškūs tik priekinis ir užpakalinis paviršiai.

Jos tirštos, lipnios, bespalvės, šarminės reakcijos. Per parą kasos sulčių pagaminama apie 1,5 – 2 litrus.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2409 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (384 žodžiai)
  • Evelina
  • Kasa ir kepenys skaidrės
    10 - 5 balsai (-ų)
Kasa ir kepenys skaidrės. (2016 m. Vasario 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/kasa-ir-kepenys-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 18:16
×