Kasa ir storoji žarna


Kasa, pancreas ir. storoji žarna, intestinum crassum. Kasa, pancreas. Kasa yra antra pagal dydį virškinimo organų liauka. Kasa yra viršutinėje pilvo ertmės dalyje. Kasos sandara. Kasa yra rausvos spalvos. Kasą supa plona jungiamojo audinio kapsulė. Kasos funkcijos.  Kasos funkcijos yra dvi egzokrininė ir endokrininė. Storoji žarna yra galinė virškinimo kanalo dalis. Akloji žarna, cecum. Pradinė ir plačiausia storosios žarnos dalis. Gaubtinė žarna, colon. Ilgiausia storosios žarnos. Tiesioji žarna, rectum. Tiesioji žarna apie 20 cm storosios žarnos galinė dalis. Storosios žarnos funkcijos. Storojoje žarnoje įsiurbiamas. Dėkoju, kad klausėte!


Kasa yra viršutinėje pilvo ertmės dalyje, giliai paslėpta ir apsaugota tarp skrandžio ir užpakalinės pilvo sienos, išilgine ašimi išsidėsčiusi skersai stuburo ašies.

Storoji žarna yra galinė virškinimo kanalo dalis 1,5 m ilgio. Storoji žarna skirstoma į tris dalis: akloji žarna caecum (10cm), gaubtinė colon (120cm) ir tiesioji rectum (20cm) žarna.

Pradinė ir plačiausia storosios žarnos dalis, 6-10 cm ilgio guli dešinėje klubo duobėje. Ji prasideda aklu maišeliu ir tęsiasi iki plonosios žarnos įėjimo į storąją. Nuo aklosios žarnos galo tęsiasi 8-9 cm ilgio kirmelinė atauga, appendix vermiformis.

Akloji žarna:1. Taukinės ataugos2. Žarnos išgaubos3. Vidinis žarnos išgaubos vaizdas4. Taukinė juosta5. Pasaitinė juosta6. Laisvoji juosta.

Ilgiausia storosios žarnos dalis. Gaubtinė žarna, skirstoma į kylančiąją, colon ascendens, skersinę, colon tranversum, nusileidžiančiąją, colon descendens ir riestinę, colon sigmoideum, žarnas. Gaubtinė žarna prasideda nuo aklosios ir kyla dešiniąja šonine pilvo sritimi.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 647 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (441 žodžiai)
  • Goda
  • Kasa ir storoji žarna
    10 - 2 balsai (-ų)
Kasa ir storoji žarna. (2016 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/kasa-ir-storoji-zarna.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 04:02
×