Kasdienis gyvenimas nepriklausomoje Lietuvoje


Kasdienis gyvenimas nepriklausomoje Lietuvoje. Skaidres paruošė Lidija Oželytė ir Germantė Griškevičiūtė 2H. Laikinoji sostinė – Kaunas Kintantis gyvenimas kaime. Laikinoji sostinė - Kaunas. Netekus Lietuvos sostinės. Didžiulę įtaką kaimui atsinaujinti turėjo žemės reformos įtvirtintas ūkių suskirstymas į vienkiemius. Šeima ir papročiai. Svarbių permainų įvyko ir šeimos gyvenime. Stiprūs bendruomenės ryšiai. Tarp žmonių, o ypač kaime, buvo itin stiprus bendruomeniškumas. Apranga ir mados. Keitėsi ir miesto. Apibendrinimas. Mūsų nuomone, kasdienis gyvenimas nepriklausomoje Lietuvoje buvo pakankamai geras.

Skaidres paruošė: Lidija Oželytė ir Germantė Griškevičiūtė 2H.

Netekus Lietuvos sostinės Vilniaus, svarbiausiu šalies politinio visuomeninio bei kultūrinio gyvenimo centru tapo laikinoji sostinė – Kaunas. Atsilikęs ir apleistas miestas tapęs laikinąja sostine ėmė sparčiai klestėti. XX a. Pradžioje Kaune gyveno apie 70 tūkst. žmonių. Mieste iškilo daugybė modernių pastatų, sukurta daugybė gatvių, kvartalų bei rajonų. Kauno gyvenimo centru tapo Laisvės alėja. Čia veikė svarbiausios įstaigos. Mieste taip pat virė kultūrinis gyvenimas: teatruose buvo rodomi dramos bei muzikiniai spektakliai, vyko parodos ar koncertai. Gyvenimas tarpukario Kaune priminė Europos miesto gyvenimą.

Svarbių permainų įvyko ir šeimos gyvenime. Vedant ar tekant imta mažiau žiūrėti į turtines naudas ar visuomenines padėtis. Ir miestiečiai ir valstiečiai augino po 3-4 vaikus.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 224 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (378 žodžiai)
  • Germantė
  • Kasdienis gyvenimas nepriklausomoje Lietuvoje
    10 - 5 balsai (-ų)
Kasdienis gyvenimas nepriklausomoje Lietuvoje. (2016 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/kasdienis-gyvenimas-nepriklausomoje-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:27
×