Kasos operacijos


Kasos ir banko operacijų dokumentavimas ir jo organizavimas. Kasos operacijų apskaitos pirminiai dokumentai. Kasos operacijos ir jų dokumentavimas. Grynųjų pinigų skaičiavimo apyrašas. Banko operacijų dokumentavimas. Išvados. Literatūra.

Į kasą gaunamiems ir iš kasos išduodamiems gryniesiems pinigams apskaityti skirti: Kasos pajamų orderis ir Kasos išlaidų orderis. Kasos pajamų orderis priskiriamas specialiesiems apskaitos dokumentams, todėl jo forma griežtai reglamentuota ir įmonėse negali būti keičiama. Jis naudojamas pajamoti grynuosius pinigus į kasą. Kasos išlaidų orderis naudojamas iš įmonės kasos išduodamiems gryniesiems pinigams (tiek nacionaline, tiek užsienio valiuta) įforminti.

Kasos pajamų orderis (kvitas) – specialusis apskaitos dokumentas, Kasos išlaidų orderis, Kasos knyga, Kasos pajamų ir išlaidų dokumentų registracijos žurnalas, Priimtų ir išduotų pinigų apskaitos knyga, Grynųjų pinigų priėmimo kvitas, Elektroninio kasos aparato kasos žurnalas, Grynųjų pinigų patikrinimo kasoje aktas.

Gavus pinigus iš sąskaitos banke į kasą: D 272 Kasa K 271 Sąskaitos bankuose Išmokėjus iš kasos darbo užmokestį: D 471 Mokėtini atlyginimai K 272 Kasa.

Išmokėjus iš kasos komandiruotam asmeniui avansą: D 256 Įvairios gautinos sumos K 272 Kasa Komandiruotajam pateikus apyskaitą, nurašomos komandiruotės išlaidos: D 611 Bendrosios ir administracinės sąnaudos K 256 Įvairios gautinos sumos Grąžinus į kasą nepanaudoto avanso likutį: D 272 Kasa K 256 Įvairios gautinos sumos.

Kasos pajamų orderis išrašomas, kai: į kasą gaunami pinigai iš atsiskaitomosios sąskaitos pagal čekį; priimami pinigai iš klientų už prekes ir paslaugas nenaudojant kasos aparato; priimamos išankstinės įmokos (avansas) pagal sutartis; susigrąžinamos anksčiau paskolintos lėšos; priimami grynieji pinigai iš atskaitingų asmenų, kurie su klientais atsiskaito išrašydami Grynųjų pinigų gavimo kvitus;.

  • MS PowerPoint 1109 KB
  • 2016 m.
  • 43 puslapiai (2180 žodžiai)
  • Universitetas
  • Silvija
  • Kasos operacijos
    10 - 5 balsai (-ų)
Kasos operacijos. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kasos-operacijos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 03:28
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo