Kaštų apskaitos pagrindai


Kaštų apskaitos pagrindai. Išlaidų , sąnaudų ir savikainos sampratos ir jų tarpusavio sąryšis Išlaidos. Išlaidų samprata ir klasifikavimas Valdymo apskaitos tikslas. Išlaidų kaštų apskaitos pagrindinis tikslas. Sudedamoji valdymo apskaitos dalis. Kaštų apsispindėjimas finansinėse atskaitose. Pelno nuostolių ataskaita. Per tam tikrą laikotarpį sunaudotų išteklių piniginė vertė. Išlaidų apskaita yra įmonės kontrolės ir sprendimų priėmimo proceso dalis. Pagal požymius priskirti vienai ar kitai klasifikacinei grupei. Išlaidų klasifikacija Išlaidos gali būti klasifikuojamos pagal šiuos požymius. Pagal reikšmingumą ryšį su gamybos technologiniu procesu. Pagrindinės. Pagrindinės išlaidos. Pridėtinės. Pridėtinėmis. Pagal gamybos apimties įtaką. Pagal santykį su laikotarpiu. Priskirtinos produktams. Priskirtinos tik laikotarpiui. Pagal santykį su žaliavų ir medžiagų perdirbimu. Tiesioginės žaliavų ir medžiagų išlaidos. Konversinės žaliavų ir medžiagų apdorojimo išlaidos. Pagal išlaidų susidarymo vietų pobūdį. Struktūriniuose padaliniuose. Funkciniuose padaliniuose. Pagal sudėtį. Pagal agregavimo laipsnį. Vieno gaminio. Gaminių grupės. Visų gaminių. Pagal kalkuliavimo objektus. Gaminių bei jų rūšių. Atsakomybės centrų. Veiklos funkcijų. Pagal įskaičiavimo į produkcijos savikainą būdą. Tiesioginės yra tokios , kurias nedvejojant galima priskirti konkretiems gaminiams. Netiesioginės išlaidos negali būti iš karto priskiriamos kuriam nors konkrečiam produktui. Pagal reglamentavimo laipsnį. Normatyvinės išlaidos yra griežtai reglamentuotos. Planinės išlaidos. Pagal pobūdį. Išlaidų elementai. Kalkuliaciniai straipsniai. Kas sunaudojama ir kokiu tikslu sunaudojama. Išlaidų elementus. Kas sunaudojama. Kalkuliacinius straipsnius. Kokiu tikslu sunaudojami.

Valdymo apskaitos tikslas yra padėti vadovams priimti teisingus valdymo sprendimus, o išlaidų (kaštų) apskaitos pagrindinis tikslas - tiksliai apskaičiuoti produkcijos savikainą. Išlaidų (kaštų) apskaita yra sudedamoji valdymo apskaitos dalis. Gamybinių įmonių išlaidų apskaita sudaro valdymo apskaitos pagrindą.

Kaštų apsispindėjimas finansinėse atskaitose

• Gamybos paruošimo ir įdiegimo išlaidos.

• Bendrosios struktūrinių padalinių išlaidos.

Kintamos išlaidos reaguoja į gamybos apimties pokyčius- jos apskaitos teorijoje apibrėžiamos kaip gamybos funkcija, o pastovios išlaidos, reaguoja į laiką – kaip laiko funkcija.

Y = a + bx,•a – pastovių išlaidų suma;

• Kai apimtis išauga 320 vnt., išlaidos padidėja 464 Eur. Vadinasi, kintamųjų išlaidų dydis (b) vienam gaminiui yra: 464 / 320 = 1, 45 Eur.

Sakykim, planuojama, kad gamybos apimtis išaugs iki 1000 vnt. Kokios bus elektros energijos išlaidos prie tokios gamybos apimties?

•Y = 992 + 1,45 x

•Y = 992 + 1,45 *1000=992+1450=2442 Eur

Prognozuojomos elektros energijos išlaidos, esant 1000 vnt. gamybos apimčiai, bus 2442 Eur.

  • Microsoft Word 937 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1574 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • Kaštų apskaitos pagrindai
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kaštų apskaitos pagrindai. (2015 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/kastu-apskaitos-pagrindai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 07:04
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo