Kasybos inžinerija Vienkaušis tiesioginio kasimo ekskavatorius


Kuris geriau 3 ar 9 t ekskavatorius. Satacionarus ekskavatoriis.

Įvadas. Ekskavatoriaus grunto fizinės ir mechaninės savybės. Ekskavatoriaus paskirtis. Darbo proceso įpatumai. Ekskavatoriaus darbo galimos konstrukcinės schemos. Techniniai parametrai. Darbo padargo judesio kinematika. Ribinių taškų dydžiai. Sąveika su gruntu. Skaičiuojamieji darbo rėžimai. Bazinės mašinos parinkimas. Ekskavatoriaus darbo. Variklio parinkimas. Ekskavatoriuas išvystoma jėga. Kritinės stovumo sąlygos. Galimi konstrukciniai sprendimai mašinos stovumui padidinti. Nagrinėjamos mašinos našumo skaičiavimas. Literatūra.

Ekskavatoriumi vadinama mašina, skirta žemės darbams, grunto ar naudingųjų iškasenų kasimui ir jo perkėlimui į sankasas ar transporto priemones, skirtas grunto pervežimui. Pagrindinės vienakaušio ekskavatoriaus dalys - darbo padargas, važiuoklė, pavara, posūkio įrenginys, mašinisto kabina. Vienakaušių ekskavatorių ypatumas tas, kad jų darbo procesas yra stacionarus. Ekskavatorius stovi vietoje tol, kol iš kaušo veikimo zonos nebus iškastas visas gruntas. Toliau kasti ekskavatorius pervažiuoja į kitą vietą.

Vienkaušių ekskavatorių darbo padargais taip pat gali būti greiferis, drožtuvas, rautuvas, užpiltuvas, purentuvas, kablio pakaba ir kt.

Nagrinėjamą mašiną būtų galima priskirti prie mažo galingumo ekskavatorių, nes tokių mašinų kaušo talpa lygi 0,1 – 1,75m³, keliamąja galia 0,75 – 45t. Tokių ekskavatorių svoris būna nuo 1,5 iki 70 t.

3. Ekskavatoriaus darbo padargo galimos konstrukcinės schemos. Techniniai ir eksploataciniai parametrai.

Kai juda ekskavatoriaus strėlė;

Kai juda ekskavatoriaus rankovė;

Kai juda ekskavatoriaus kaušas.

Paveikslėlyje 4.2 parodytos projektuojamojo ekskavatoriaus darbo padargo darbo zonos. Maksimalus kasimo aukštis (Hk.max) čia parodytas tam, kad galima būtų suprasti, jog kasti galima ir iš įvairių sankasų, ką ir dažniausiai atlieka tiesioginio kasimo ekskavatoriai. Taip pat parodytas maksimalus iškrovimo aukštis (His.), kas reikalinga žinoti kraunant gruntą į transporto priemones, jų priekabas, geležinkelio vagonus ar kitur į reikiamą aukštį.Rk. čia maksimalus kasimo spindulys, kuriuo galima kasti aplink ekskavatorių pasisukant ant posūkio platformos.

k1 – lyginamasis pasipriešinimas kasimui, kuris įvertina ne tik pasipriešinimą pjovimui kasant gruntą ekskavatoriaus kaušu, k1=(0,7-1,0)·105 N/m2, pasirenku k1 =0,8·105 N/m2.

b ir h – pjaunamos drožlės plotis ir storis, m;

Čia ψ = 0,3 – koeficientas, priklausantis nuo kasimo režimo (pjovimo ir kaušo stūmimo greičių santykio), kasimo kampo, taip pat nuo pjovimo briaunos susidėvėjimo laipsnio.

Kadangi užduotyje duota kaušo talpa yra 1,0 m3, tai reikia parinkti tokią bazinę mašiną, kurios parametrai atitiktų užduotį.

Pasirenku LIEBHERR A316, kurio kaušo talpa 0,5/1,1 m3, svoris 16 t.

Šito ekskavatoriaus kaušo talpa atitinka užduotį, tačiau darbo padargo konstrukcija yra kitokia. Todėl reikia pakeisti atbulinio kasimo darbo padargą į tiesioginio kasimo darbo padargą.

  • Microsoft Word 714 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2261 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrej
  • Kasybos inžinerija Vienkaušis tiesioginio kasimo ekskavatorius
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kasybos inžinerija Vienkaušis tiesioginio kasimo ekskavatorius. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/kasybos-inzinerija-vienkausis-tiesioginio-kasimo-ekskavatorius.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 17:28
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo