Katalikų bažnyčia šiuolaikinių moralinių problemų akivaizdoje; tarp tradicijos ir modernumo


Katalikų bažnyčia šiuolaikinių moralinių problemų akivaizdoje; tarp tradicijos ir modernumo. Įvadas. Pažindami tiesą, tapsime laisvi. Laisvė ir įstatymas. Dievas palieka žmogų savo valdžioje. Laimingas tas, kuris paklūsta dievui. Moraliniai veiksmai. Moralinis gėris bažnyčios ir pasaulio gyvenime. Visuotinės ir nekintamos moralės normos asmens ir visuomenės tarnyboje. Moralė ir socialinio bei politinio gyvenimo atsinaujinimas. Malonė ir klusnumas dievo įstatymui. Moralė ir naujoji evangelizacija. Naujovė sielovadoje. Kiekviena gyvybė – brangi. Pabaiga. Naudota literatūra.

Krikščionių tikėjimas yra didžiai humaniškas ir ypač paprastas. Iš diskusijų apie naujas ir sudėtingas moralines problemas kartais gali atrodyti, kad krikščioniška moralė kaip tokia pernelyg sunki, nesuprantama ir beveik neįmanoma įgyvendinti. Tai netiesa, nes ji, evangelinio paprastumo požiūriu, yra Jėzaus Kristaus sekimas, atsidavimas jam, leidimas jo malonei keisti mus ir jo gailestingumui atnaujinti mus jo Bažnyčios komunijos gyvenime. Tad Dvasios šviesos dėka kiekvienas žmogus, net mažiausiai mokytas ir ypač tas, kuris išlaikė paprastą širdį gali suprasti krikščioniškos moralės gyvybingąją esmę. Kita vertus, evangelinis paprastumas neišvaduoja iš susidūrimo su sudėtinga tikrove, bet gali padėti teisingiau ją suprasti, nes Kristaus sekimas pamažu apšviečia autentiškos krikščioniškos moralės bruožus ir drauge teikia gyvybinės energijos ją įgyvendinti.

  • Tikyba Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2013 m.
  • 20 puslapių (4545 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Katalikų bažnyčia šiuolaikinių moralinių problemų akivaizdoje; tarp tradicijos ir modernumo
    10 - 3 balsai (-ų)
Katalikų bažnyčia šiuolaikinių moralinių problemų akivaizdoje; tarp tradicijos ir modernumo. (2013 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kataliku-baznycia-siuolaikiniu-moraliniu-problemu-akivaizdoje-tarp-tradicijos-ir-modernumo.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:51
×