Katalikų bažnyčios struktūra


Katalikų Bažnyčios struktūra.

Demokratijos principas – visa valdžia kyla iš liaudies. O Bažnyčioje visa valdžia eina iš Kristaus. Todėl Bažnyčios sandara yra hierarchinė, tačiau Kristus suteikė jai ir kolegialią struktūrą.

Bažnyčios hierarchija kyla iš to, kad Bažnyčioje veikia pats Kristus, kai tarnystei įšventinti asmenys daro ir teikia, ko patys iš savęs nepajėgtų daryti ir teikti – Sakramentų arba Kristaus vardu mokyti tikinčiųjų.

Bažnyčios kolegialumas kyla iš to, kad Kristus visą tikėjimą perdavė dvylikos apaštalų kolegijai, kurių įpėdiniai (Apaštališkoji įpėdinystė: nuo apaštalų einanti nenutrūkstama vyskupų grandinė, vyskupo tarnystės įpėdinystė. Kaip Jėzus savo įgaliojimus perdavė apaštalams, taip vienas vyskupas juos perduoda kitam rankos uždėjimu ir malda; ir taip bus iki antrojo Viešpats atėjimo), popiežiui (Apaštalo Petro įpėdiniui) pirmininkaujant, vadovauja Bažnyčiai.

POPIEŽIUS (gr. pappas – tėvas): apaštalo Petro įpėdinis, Romos vyskupas. Kadangi apaštalas Petras buvo pirmas tarp apaštalų, popiežius, kaip jo įpėdinis, pirmininkauja Vyskupų kolegijai. Jis, kaip Kristaus vikaras, yra vyriausiasis ganytojas, kunigas ir Bažnyčios mokytojas. Jis yra aukščiausiasis autoritetas, kai sprendžiami mokymo ir drausmės klausimai. Popiežius tam tikrais atvejais gali priimti sprendimą ir be vyskupų pritarimo. Popiežius yra neklystantis tik tuomet, kai iškilmingu bažnytiniu aktu skelbia dogmą, tai yra visus saistantį nutarimą tikėjimo ir doros klausimais.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (573 žodžiai)
  • Aiste
  • Katalikų bažnyčios struktūra
    10 - 4 balsai (-ų)
Katalikų bažnyčios struktūra. (2015 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/kataliku-baznycios-struktura.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 18:32
×