Katalogų tarnybos Directory services LDAP ir X500


Ldap policija. Vieningas prisijungimas ldap. Referatas apie katalogus. Katalogų tarnybos aprašymas. Ldap lietuvi6kai. Standartas x.500.

Referatas “katalogų tarnybos (directory service) ldap ir x. 500". Katalogų tarnybos (directory service) – kas tai? Bendro pobūdžio katalogų tarnybos. X. 500 standartai. X. 500 protokolai. Ldap (lightweight directory access protocol). X. 500 modeliai. Vartotojo informacinis modelis. Sisteminio agento informacinis modelis. Išvados.

Katalogų tarnyba (kt) - tai informacijos valdymo technologija, kurią galima pritaikyti daugelyje vidinių bei išorinių verslo procesų.

Bendriausiu atveju kt įgalina hierarchiškai organizuoti ir tvarkyti informaciją bei ta informacija naudotis įvedus tam tikrą vardinimo sistemą.

Kt pirmtakas buvo paprasčiausia telefonų knyga. Istoriškai tai ir buvo vienas pirmųjų viešai paplitusių kt pavyzdžių. Telefonų knyga - tai katalogas, kuriame įvesta sutartinė vardų sistema (visi įrašai surūšiuoti pagal pavardę ir vardą, kiekvienas įrašas susideda iš kelių laukų ir pan. ), jo pagrindinis panaudojimas yra asmens telefono numerio radimas pagal jo pavardę. Panaši yra ir katalogų tarnybos paskirtis - saugoti bei duoti priėjimą prie tam tikros informacijos.

Katalogų tarnybos standartas buvo įvestas vis labiau sudėtingėjant kompiuterinių tinklų technologijoms. Žvilgtelėkime bent dešimt metų atgal - tada didžioji dauguma asmeninių kompiuterių, naudojamų įstaigose ar namie buvo naudojami atlikti tam tikriems skaičiavimams, vesti raštvedybą ar žaisti žaidimus. Dabar prie šių panaudojimo sričių greta stojo dar viena - dauguma kompiuterių tapo vienokio ar kitokio tinklo dalimi. Jei anksčiau vartotojas, norėdamas apsaugoti kompiuteryje saugomus duomenis, turėdavo apsaugoti juos slaptažodžiu ir, aišku, jį prisiminti, tai šiais - globalių komunikacijų - laikais, tų slaptažodžių vidutinis vartotojas privalo prisiminti kelis, keliolika, o kartais net keliasdešimt.

Kompiuterių tinklai, savo vaikystės stadijoje apsiriboję tiesiniu sujungimu - kai tarnybinėje stotyje išskiriamas resursas ir jam priskiriamas slaptažodis, vis labiau sudėtingėja. Tinklai darosi tokie sudėtingi, kad juos galima logiškai jungti į medžius, įvairias logines struktūras, palengvinančias darbą administratoriui.

šioje vietoje ir atsirado niša katalogų tarnyboms - kompiuterių tinklų resursų valdymo būdui, užtikrinančiam nesudėtingą ir struktūrinį tinklo bei jo resursų vaizdavimo valdymą bei informacijos apie kiekvieną tinklo komponentą talpinimą į tam tikrą vieningą sistemą.

Pirmosios katalogų tarnybos, turinčios ne visas šiuo metu reikalaujamas galimybes, buvo pradėtos naudoti kompiuterinių tinklų vardų rezoliucijai bei tinklo resursų valdymui. Per paskutinį dešimtmetį bendro pobūdžio katalogų tarnybos standartas x. 500 tapo pramoniniu išsklaidytų didelio masto katalogų sistemų standartu.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1198 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rožė
  • Katalogų tarnybos Directory services LDAP ir X500
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Katalogų tarnybos Directory services LDAP ir X500. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/katalogu-tarnybos-directory-services-ldap-ir-x500.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 18:52
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo