Katės meno istorijoje


Katės meno istorijoje. Virtual universal museum of art. „Katė ir auksakalys“. XIX a. , Anonimas, aliejinė tapyba, 37 x 46 cm. „Katė besiruošianti užšokti ant genio“. „Katės spintoje“. 1900m. , Džiulis Le Roy, aliejus ant drobės, 40. 6 x 33 cm. „Mirusi katė“. 1820m. , Theodoras Gericaultas, aliejus ant drobės, 61 x 50 cm. „Katė Angora, stebinti drugelį“. „Žiuli Manė“. 1887 m. , Ogiustas Renuaras, aliejus ant drobės, 65,5 x 53,5 cm. „Berniukas ir jo katinas“. 1868 m. , Ogiustas Renuaras, aliejus ant drobės, 123 x 66 cm. „Nuoga moteris ant kelių, kelianti katę“. Išvada.


Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos mokinė Augustė Lubickaitė 12kl.

Katės leido mums jas prijaukinti neolito laikais artimuosiuose rytuose. Mūsų eros pradžioje atvykusios į Europą, jos įėjo į mūsų namus tarsi į jų pačių. Ir nors katinai tapo augintiniais, jie tikrai nėra lengvai dresuojami. Tačiau XIV amžiuje, maro metu, jų pelių gaudytojų vaidmuo buvo galutinai pripažintas, todėl katės pasidarė patogus kompanijonas, nes žmonės pagaliau pripažino gyvūno vertę. Olandijos ir Prancūzijos tapytojai nedvejojo atstovauti katėms įvairiose situacijose. Jie vaizdavo jas žiūrinčias pro langą, kantriai stebinčias ar nėra pelių ir narvų paukščių. Nes dažnai katė turi susidurti ir su šunimis bei ginti teritoriją. Pas mus, žmonės, jos laukia savo patiekalo arba užlipa ant stalo jo reikalaudami, tačiau dažniausiai jos būna tapomos tysančios ant lovos, fotelio ar miegančias. Savo telefono galerijoje laikiau dar pora parodų iš Vokietijos kasyklų ir Anglijos Londono galerijų, tačiau užtikusi virtualią, Prancūzijos universalaus meno muziejaus parodą apie kates, kaip mat kilo noras ją išnagrinėti ir aprašyti. Maloniai nustebino impresionistiniu stiliu tapytos katės, nes esu tiek katinų tiek impresionistinio stiliaus gerbėja. Tačiau tai nenulemė mažesnio pasitenkinimo ir kitais darbais: Šviesios katės, beribiuose tamsiuose fonuose nenustojo stebinti, o „Katės ir apsikabinimai“ kambaryje, šios teritorinės karalienės tik dar kartą ištirbdė širdį, nutapytos tokiose nuolankiose pozose šeimininkių glėby.

  • MS PowerPoint 9219 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1138 žodžiai)
  • Kolegija
  • Auguste
  • Katės meno istorijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Katės meno istorijoje. (2020 m. Birželio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kates-meno-istorijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 08 d. 01:45
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo