Kaukolės kaulų lūžiai skaidrės


Kaukolės kaulų lūžiai. Įvadas. Kaukolės kaulų lūžių klasifikacija. Linijiniai lūžiai. Linijiniai kaukolės lūžiai. Skeveldriniai lūžiai. Įspaustiniai lūžiai. Uždarieji kaukolės lūžiai. Atvirieji kaukolės lūžiai. Kaukolės kaulų lūžių simptomai. Diagnostika. Gydymas. Chirurginės indikacijos. Komplikacijos. Reabilitacija. Kineziterapija. Prognozė. Prevencija. Patarimai. Šaltiniai.

Kaukolės lūžiai gali būti atviri ir uždari. Šie yra skirstomi į: Linijinius Skeveldrinius Įspaustinius Sudėtinguosius Depresinius.

Perpus retesni nei uždarieji. Atviriesiems kaukolės lūžiams būdinga žaizda. Lūžiai sukelia kraujo ir likvoro ištekėjimą pro natūralias galvos angas (nosį, ausis, burną). Priežastys panašios kaip ir uždarųjų: susimušimas kritimo metu, stiprus smūgis į galvą, bet dažniausia priežastis – kaukolės sužalojimas šaltu ginklu (kirviu, durtuvu, kardu ir kt.).

Kraujavimas iš žaizdos, kurį sukelia trauma, netoli traumos vietos, arba aplink akis, ausis ir iš nosies, kraujosruvos aplink traumos sritį, po akimis, arba už ausų skausmas traumos vietoje patinimas pažeistoje srityje paraudimas ar šiluma ne traumos vietoje.

Tipiški metodai skirti kaukolės lūžių vizualizavimui : rentgenologinis magnetinis rezonansas kompiuterinė tomografija.

Gydymas priklauso nuo lūžio sunkumo. Nuskausminamasis gydymas naudojamos lengvų lūžių atvejais, rimtesniais – reikalinga operacija. Pakartotinis lūžis yra daug pavojingesnis nei pirminis. Dėmesys sutelkiamas ar nėra smegenų pažeidimo ir kitų traumų vienu metu. Kaukolės kaulų lūžiai su smegenų skysčio nutekėjimu ir atvira žaizda, turi būti gydomi ir antibiotiškai.

Kaulų fragmento į kaukolės ertmę gylis yra didesnis nei 1 cm; Kaulų fragmentai į kaukoles ertmę sulindę dideliame plote, todėl dėl kaulų suspaudimo ar komplikuoto kraujavimo padidėja kaukolės vidaus slėgis;.

Galvos skausmas Veidinio nervo pažeidimas Otorėja Sąmonės pritemimas Epidūrinis kraujavimas Stiprus sumišimo pojūtis Necukrinis diabetas Vidinis kaukolės kraujavimas Meningitas Rinorėja.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 649 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (780 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dieviska
  • Kaukolės kaulų lūžiai skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Kaukolės kaulų lūžiai skaidrės. (2015 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaukoles-kaulu-luziai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 12:53
×