Kaulai referatas


Liemens kaulai. Kuris yra kaklo slankstelis. Skolioze. Th1 keterines ataugos senas luzis. Sėdynkaulio lūžis. Čiurnakauliai. Kaulai ir ju referatai. Referatas. kaulu luziai. Antrasis kryžkaulio slankstelis. Pirmas kaklo slankstelis.

Kaulai. Liemens kaulai. Slanksteliai. Kaklo slanksteliai. Krūtinės slanksteliai. Juosmens slanksteliai. Kryžkaulis. Krūtinės skeletas. Krūtinkaulis. Viršutinės galūnės kaulai. Žastikaulis. Alkūnkaulis. Stipinkaulis. Delnakauliai. Pirštakauliai. Apatinės galūnės kaulai. Dubenkaulis. Klubakaulis. Sėdynkaulis. Gaktikaulis. Šlaunikaulis. Girnelė. Blauzdikaulis. Čiurnakauliai.

Liemens kaulai sudaro žmogaus griaučių ašį, prie kurios jungiasi visos kitos griaučių dalys. Juos sudaro stuburo ir krūtinės kaulai.

Stuburas, columna vertebralis, yra sudarytas iš 33-35 vienas į kitą panašių slankstelių. Skiriami septyni kaklo, dvylika krūtinės ir penki juosmens slanksteliai. Likusieji penki kryžmens slanksteliai yra suaugę į kryžkaulį, o stuburo gale yra iš -skirtingo slankstelių skaičiaus (3-5) suaugęs ru­dimentinis uodegikaulis.

Slanksteliai, (vertebrae). Kiekvienas slankstelis, (vertebra), turi į priekį pasukta stambų kūną,( corpus. Is vertebra), ir atgal pasukta lanką, (arcus vertebrae). Tarp kūno ir lanko yra slankstelio anga, (foramen vertebrale. Prie lanko yra prisitvirtinu­sios septynios ataugos. Dvi viršutinės sąnarinės ataugos, processus articulares superiores), yra at­kreiptos į viršų, dvi apatinės sąnarinės ataugos, (processus articulares inferiores), - žemyn, dvi sker­sinės ataugos, (processus transversi), - į šonus ir viena keterinė atauga, (processus spinosus), - at­gal. Nepaisant panašumo, kiekvienos stuburo dalies slanksteliai skiriasi.

Kaklo slanksteliai, vertebrae cervicales (c1-c7), skiriasi nuo kitų slankstelių skersinėse ataugo­se esančiomis angomis, per kurias lenda slankstelinė arterija. Pirmasis kaklo slankstelis vadi­namas atlanui. Atlas. Jis neturi kūno ir yra suda­rytas iš dviejų lankų. Vietoj viršutinių sąnarinių ataugų yra elipsoidinės sąnarinės duobės. Ant­rasis kaklo slankstelis vadinamas ašimi, axis. Jo kūnas viršuje baigiasi ašies dantimi, dens axis. Kaklo slankstelių kūnas, einant stuburu žemyn, po truputį stambėja. C2-c6 slankstelių keterinės ataugos yra dvišakės. C7 keterinė atauga yra ilgoka, todėl slankstelis vadinamas kylančiuoju slankstel(th1-th12), skiriasi nuo kitų slankstelių papildo­mais sąnariniais paviršiais, kurie skirti sąnariams su šonkauliais. Ties viršutiniu ir apatiniu kūno kraštu yra po vieną pusduobute. Susijungusių slankstelių pusduobutės sudaro visą duobutę są­nariui su šonkaulio galva. Slankstelio skersinės ataugos turi lėkštas sąnarinės duobutes sąna­riams su šonkaulių gumburėliais. Krūtinės slankstelių kūnai, leisdamiesi žemyn, toliau stambėja. Jų keterinės ataugos yra nukreiptos žemyn ir tik paskutinių dvituri stambų pupelės formos kūną. Jų keterinė atauga yra trumpa, iš šonų suspausta, o sąnari­nės ataugos orientuotos strėlinėje plokštumoje, jų viršutiniai sąnariniai paviršiai pasukti į vidi­ne pusę, apatiniai - į šoninę. Skersinės ataugos ilgos, gana plonos.

  • Microsoft Word 1100 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2538 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vitalija
  • Kaulai referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaulai referatas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaulai-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 30 d. 10:05
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo