Kaunas lankytinos vietos


Kauno lankytinos vietos. Kauno lankytini objektai. Kauno lankomiausios vietos. Kaunas referatas. Lankytinos kauno vietos. Lankytini objektai kaune. Lankomiausios vietos kaune. Lankytinos vietos kaune. Lankomiausios kauno vietos. Baznycioje esantys daiktai.

Kauno miestas – tai miestas, kurį mėgsta užsienio žmonės, kuriems patinka gražūs, senoviniai objektai. Šį miesta lanko ne tik užsieniečiai, bet ir aplinkinių miestų, gyvenviečių, žmonės. Jis patinka jiems todel, kad turi daug senovinės statybos objektų, daug kulturinių paveldų. Šiame mieste yra daug, įvairių muziejų, kuriuose galima rasti įvairių, senų daiktų, kurie yra like nuo senovės. Apie kauno miestą, sklando daug legendų. Kauno miestas, garsus savo senamiesčiu, kauno rotuše, kauno pilimi ir kitais objektais. Turistai, norintys aplankyti kauno centre esančias bažnyčias, kauno pilį, rotušę, muziejus, ir kitus objektus, gali užsisakyti gidą, kuris papasakos apie kauno kilmę, kada ir kaip atsirado įvairūs visi šie pastatai, juose esantys seni daiktai. Kiekvienas objektas turi savo istoriją, kiekviename pastate yra sukurta kokia nors legenda. Dabar, visi šie turistų lankomi objektai yra restauruojami, daug jų jau yra atrestauruotų. Po karo, daug jų nukentėjo, bet dabar, remdamiesi europos sąjungos pinigais, visi šie kultūriniai objektai yra atstatomi, siekiama padaryti juos tokiais, kokie jie ir buvo. Kauno mieste yra ir keletas viešbučių, kuriuos turistai labai mėgsta, nes juose geras ir malonus aptarnavimas, gražūs kambariai. Šioje ataskaitoje aš jums ir parašysiu apie keletą kauno miesto lankytinų objektų, papasakosiu kada ir kaip jie atsirado. Parašysiu ir apie kelis kauno miesto viešbučius, kurie labai patinka turistams ir kitų miestų gyventojams. Kauno pilis. Kauno bernardinų vienuolynas ir šv. Jurgio kankinio bažnyčia. Vytauto didžiojo švč. Mergelės marijos ėmimo į dangų bažnyčia. Perkūno namai. Kauno rotušė. Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus. Ryšių istorijos muziejus. Park inn kaunas. Magnus hotel. Pažaislis park hotel ir restoranas „svarstyklės“. Išvados.

Parašysiu ir apie kelis Kauno pilis - seniausia mūrinė pilis Lietuvoje, respublikinės reikšmės architektūros paminklas. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1361 m. Xiv amžiuje šalia buvusios gyvenvietės nemuno ir neries santakoje pastatyta Kauno pilis – vienas svarbiausių Lietuvių kovos prieš kryžiuočius atsparos punktų. Kauno pilis yra gotikinis gynybinis statinys, turintis dvi eiles gynybinių sienų. Tai vienintelė tokio tipo pilis Lietuvoje. Konservuotos pilies liekanos byloja apie jos pirmykštę erdvinę struktūrą, statybos techniką, formas, teikia svarbių duomenų xiv amžiaus Lietuvos architektūros raidai pažinti.

Pilis turėjo svarbią strateginę padėtį, kadangi užtvėrė kelią kryžiuočių veržimuisi į Lietuvos gilumą, taip pat ir į sostinę vilnių. Dėl šios priežasties pilis buvo pulta kryžiuočių keletą kartų. Vygandas marburgietis – kryžiuočių ordino diplomatas prūsijoje rašė, jog Kauno pilis buvo mūrinė, turėjo aukštas sienas, stiprius bokštus išorinėje gynybinėje sienoje ir buvo apsupta pylimų ir griovių. Ją gynė didelė ir gerai ginkluota Lietuvių įgula, kuriai vadovavo kunigaikščio kęstučio sūnus vaidotas. Pilį kryžiuočiai užėmė tik po ilgų, beveik mėnesį trukusių įnirtingų kautynių.

Pilį sudarė nedidelis 0,5 ha, keturkampis kiemas, aptvertas dviejų eilių mūrine gynybine siena. Vidinė siena buvo. –. m storio, 10 – 11 m aukščio. 18 – 30 m atstumu ėjo išorinė gynybinė siena, buvusi. –. m storio, 12-13 m aukščio. Rytinėje jos pusėje buvo – m aukščio nuo žemės pakeliami vartai. Sienų kampuose buvo bokštai. Pilį supo gynybinis griovys. Abiejų sienų viršuje buvo šaudymo angos, vidinėje pusėje – medinės šaulių galerijos. Sienos buvo sumūrytos iš akmenų, siūlės prikamšytos mažų akmenėlių ir skaldos. Vidinės gynybinės sienos išorėje buvo m pločio plytų apdailos juosta. Pilies kieme stovėjo medinių gyvenamųjų ir ūkinių pastatų, skirtų įgulos reikmėms.

1362 metais po trijų savaičių apsiausties kryžiuočiai pilį sugriovė. Teko pilį atstatinėti ir iki 1368 metų buvo sumūryta antroji pilis. Buvo atstatyta tik vidinė gynybinė siena bet su bokštais sienų kampuose. Bokštai buvo išsikišę prieš sienas, kas leido šaudyti išilgai sienų ir priešui užlipti ant sienų buvo labai sunku.

Antrosios pilies mūre daug plytų, ypač pietryčių bokšto išorėje. Sienų kiaute taisyklingai keitėsi plytų ir akmenų eilės. Vidus užpildytas mažesniais akmenimis ir plytų nuolaužomis. Apačioje išilgai sienų įmūrytos ąžuolinės sijos.

Xvi a.

  • Microsoft Word 412 KB
  • 2012 m.
  • 30 puslapių (6663 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ignas
  • Kaunas lankytinos vietos
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaunas lankytinos vietos. (2011 m. Spalio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaunas-lankytinos-vietos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 04:12
×