Kauno aplinkos ekologinis įvertinimas


Kauno rajono charakteristika. Kauno rajono bendroji charakteristika. Kraštovaizdis. Dirvožiamis. Miškų ūkis. Žemės ūkis. Vandentiek ir vandenvala. Lietaus nuotekos. Nuotekų valymas. Atliekų tvarkymas. Oro kokybė. Vandens kokybė. Paviršinio vandens kokybė. Maudyklų vandens kokybė. Požeminio vandens kokybė. Kultūros paveldas. Nekilnojamosios kultūros paveldas. Išvados.

Kauno miesto dirvožemis Kauno mieste vyraujantis dirvožemio sudėties tipas yra sunkūs priemoliai ir moliai. Tik pakraščiuose yra smėlių ir lengvų bei vidutinių priemolių. Smėliai randami šiaurin÷je miesto dalyje, dešiniajame Neries krante bei piečiau Vaišvydavos. Priemolių yra dešiniajame Nevėžio krante ties Aukštutiniais Kaniūkais.

Vandens sunaudojimas ir nuotekos Kauno rajone. Per paskutiniuosius pora metų stebima suvartojamo vandens mažėjimo tendencija. Labiausiai mažėja vandens sunaudojimas pramonėje, energetikoje, tačiau didėja suvartojamo vandens kiekis kitoms reikmėms. Daugiausiai vandens sunaudojama ūkyje ir buityje (daugiau nei trys ketvirtadaliai viso sunaudojamo vandens kiekio). Taip pat mažėja nepakankamai išvalytų ūkio, buities bei gamybinių nuotekų, išleidžiamų į paviršinius vandens telkinius kiekiai, nes daugiau yra išvaloma iki DLT normų.

Kauno rajono teritorijoje išlikę išskirtiniai XIX a. pab. – XX a. pr. kultūros paveldo objektai – dalis buvusios Kauno tvirtovės fortų ir kiti fortifikaciniai statiniai. Upių slėniuose, miestuose, miesteliuose yra kultūros paveldo objektų sankaupų arealai, lygumose – kultūros paveldo objektų mažai.

Kadangi mes gyvename daugiabutyje, o tai iš dalies apsunkina ekologišką gyvenimą, tačiau šiukšlių rūšiavimo neperlipame ir mes. Kieme turime kelis koneinerius, kurie specialiai pritaikyti, stiklui, pastmasei, kartonui ir maisto atliekoms. Plastmasinę tarą suspaudžiame, o kartones dėžutes sulankstome ir tuomet išmetame, žinoma, kuomet dėžės su plastmase, jas metame į bendrą konteinerį, kadangi tokios dėžės netinkamos perdirbimui.. Neretai pasitaiko jog dėžutės būna be papildomos lipnios juostos etikečių tokiais atvejais sudeginame šias dėžutes. Nuo stiklo taros vis umet nulupame etiketes ir ištuštiname stiklainius.

Kadangi vanduo mūsų butą pasiekia netiesiogiai, o ir praeina pro kitus butus, stengiamės į kriaukę ar unitazą nemesti tam tikrų atliekų, popieriaus, kurie užkimštų kanalizaciją ir tokiu būdu padarytu didelės žalos tiek mums, tiek kaimynams.

  • Ekologija Referatas
  • Microsoft Word 68 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3399 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Kauno aplinkos ekologinis įvertinimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Kauno aplinkos ekologinis įvertinimas. (2015 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/kauno-aplinkos-ekologinis-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 08:43
×