Kauno grūdai socialiai atsakinga veikla


Ekonomikos kursinis darbas.

Įvadas. Įmonių socialinės atsakomybės ir etikos kodekso samprata. Įmonių socialinė atsakomybė. Įmonių etikos kodeksai. Akcinės bendrovės ,,kauno grūdai“ socialiai atsakingos veiklos aspektai. Akcinės bendrovės ,,Kauno Grūdai“ veiklos apibūdinimas. Akcinės bendrovės ,,Kauno Grūdai“ socialinė atsakomybė. Akcinės bendrovės ,,kauno grūdai“ etikos kodeksas. Verslo bendradarbiavimo ypatumai su rusija. Išvados. Literatūra. Priedai. Priedas. Akcinė bendrovės ,,Kauno Grūdai“ etikos kodeksas.


Pirmą darbo dalį sudaro teorinė dalis, kurioje pateikiama įmonės socialinės atsakomybės ir etikos kodekso samprata.

Antrą darbo dalį sudaro akcinės bendrovės ,,Kauno Grūdai“ socialiai atsakingos veiklos ir socialinės atsakomybės projektų apibūdinimas.

Trečioje darbo dalyje pristatomas etikos kodeksas.

Ketvirtoje darbo dalyje nagrinėjamas verslo bendradarbiavimas su Rusija.

Įmonių socialinė atsakomybė savo prigimtimi priklauso verslo organizacijų sričiai ir įvardijama kaip verslo modelis, nes dauguma sutaria, kad tokio pobūdžio reformos įmonei teikia konkrečią apčiuopiamą naudą. Kiekvienoje socialiai atsakingą veiklą vykdančioje įmonėje, turi būti etikos kodeksas, nes tai formalus dokumentas, nustatantis konkrečios įmonės veiklos principus. (1)

Pasaulinėje praktikoje etikos kodeksai labai greitai tapo populiarūs pirmiausia dėl to, kad visuomenės dėmesys įmonių socialinei bei aplinkosauginei įtakai labai išaugo. Kodeksų gali būti įvairių:

Verslo asociacijų, specialūs tam tikro sektoriaus kodeksai, pripažinti grupės įmonių tam tikrame sektoriuje (pavyzdžiui statyboje, reklamos versle ir pan.);

Socialinių partnerių parengti tarptautiniai ir europiniai kodeksai (pavyzdžiui, europiniai kodeksai prekyboje, tekstilėje, medžio bei cukraus pramonėje);

Kodeksai, priimti bendromis suinteresuotų šalių (įmonių, profsąjungos ir nevyriausybinių organizacijų) iniciatyvomis;

Pavyzdiniai kodeksai, parengti profsąjungų ir nevyriausybinių ar kitų organizacijų, kurie tampa pavyzdžiu rengiant konkrečios įmonės kodeksą. (1)

Kai kurios įmonės įgyvendiną etikos kodeksus kaip atsaką į visuomenės (žiniasklaidos, klientų, žmogaus teisių aktyvistų, aplinkosaugos grupių ir pan.) arba profsąjungų, valstybės institucijų, akcininkų ar konkurentų spaudimą. Priimto etikos kodekso įgyvendinimas/laikymasis įmonėje gali turėti teigiamą įtaką jos įvaizdžiui, pagerinti santykius su verslo partneriais, pagerinti gaminių kokybę ir darbo našumą (dėl pagerėjusio darbo klimato įmonėje) ir, žinoma, padidinti įmonės konkurencingumą. (1) Įmonės etikos kodekso reikšmė mokslinėje literatūroje traktuojama:

Kaip priemonė palaiko: atsakingumą, paklusnumą įstatymams, profesinį garbingumą.

Akcinės bendrovės „Kauno Grūdai“ vertybės formuoja įmonės veiklos filosofiją. Įmonės grupės vertybės:

Apibendrinant galima teigti, kad akcinė bendrovė „Kauno grūdai“ – viena sėkmingiausių ir didžiausių Lietuvos įmonių. Šimtmečių tradicijos, perduodamos iš kartos į kartą, aiškiai suformuluotos vertybės ir nuolatinės inovacijos pavertė bendrovę grūdų perdirbimo ir pardavimo lydere, užimančią solidų svorį šalies verslo rinkoje. Bendrovės vertybės orientuotos į pagarbą žmogui, darbuotojui, visuomenei. Įmonė kasmet investuoja į vaikų išsilavinimą bei pramogas, vykdo darbuotojų kvalifikacijos kėlimo programas, kas leidžia siekti geriausių rezultatų.

Akcinė bendrovė „Kauno Grūdai“ vykdydama socialinės atsakomybės politiką, metai iš metų padeda Lietuvoje žiemoti likusiems paukščiams, jie lesinami grūdais ir duona.

Aleksandro Stulginskio universiteto studentai viešėjo malūno grūdų ir miltų laboratorijose bei gamybiniame padalinyje. Ekskursijos dalyviams buvo rodomas miltų gamybos procesas, pristatytos laboratorijos ir jose vykdomų grūdų ir miltų tyrimai.

Kodekso paskirtis. Akcinės bendrovės ,,Kauno Grūdai“ kodekso tikslas – apibrėžti akcinės bendrovės elgesio ir etikos principus (žr. 1 priedą).

Skaidrumas – netoleruojame nesąžiningų konkuravimo būdų bei neteisėtų veiksmų vykdymo.

Sutartys ir įsipareigojimai – įsitikiname ar galėsime juos įvykdyti.

Partnerių pasirinkimas – renkantis partnerius atsižvelgiame į: atliekamų darbų kokybę, kainą, patikimumą, aplinkosauginius ir socialinius įsipareigojimus aplinkai, visuomenei.

Antikorupcinės normos – netoleruojame kyšių teikimo/priėmimo, siekiant įgyti konkurencinį pranašumą.

Konfidencialumas – informacija sužinota apie klientus/ partnerius ir kuri negali būti atskleista, yra saugoma (žr. 1 priedą).

Santykiais su darbuotojais grindžiami tokiomis vertybėmis kaip: pagarba žmogaus teisėms, teisingumas, lygybė, darbuotojų ugdymas, inovatyvumas, žodžio laisvė, saugi darbo aplinka, interesų konfliktai, santykiai įmonės viduje (žr. 1 priedą).

Socialinė atsakomybė akcinėje bendrovėje labiausiai išreiškiama per:

Vietinio verslo rėmimą – telkiame pastangas, prisidedame finansiškai ir idėjiškai prie tautiečių gerbūvio gerinimo (žr. 1 priedą).

 • Ekonomika Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Raminta
 • 23 puslapiai (4950 žodžių)
 • Universitetas
 • Ekonomikos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 384 KB
 • Kauno grūdai socialiai atsakinga veikla
  10 - 5 balsai (-ų)
Kauno grūdai socialiai atsakinga veikla. (2016 m. Kovo 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/kauno-grudai-socialiai-atsakinga-veikla.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:09