Kauno miesto aplinkos ekologinis įvertinimas


Miestu ekologinis ivertinimas. Miestų susisiekimo infrastruktūros plėtra referatas. Prasta dviračių takų būklė.

Įvadas. Kauno ir vilniaus dviračių infrastruktūra. Kauno dviračių infrastruktūra. Vilniaus dviračių infrastruktūra. Kauno ir vilniaus dviračių infrastruktūros palyginimas. Organizacijos kūrimas. Apibedrinimas. Literatūra.

Didėjant transporto taršai didėja ir žmonių susirūpinimas aplinkosauga. Tai paskatino išeskoti šios problemos sprendimo būdų. Vienas iš būdų yra dviračiai. Tai ekonomiška transporto priemonė, kuri gali padėti išpręsti susisiekimo problemas, kurios iškyla daugelyje miestų. Pastaraisiais metais dviračių miestuose vis daugėja. Labiausiais dviračiai yra vertinami dėl ekologiškumo, bet vertinti juos vien dėl to yra neteisinga, nes tai nėra vienintelis jų prvalumas.

Jeigu automobilių vairuotojai būtų kulturingesni ir nediskriminuotų dviratininkų, o visuomenė nevertintų jų kaip antrarūšių eismo dalyvių, galbūt tada ir žmonės neturintys dviračio susimastytu jį įsigyti. Tam taip pat rekėtų išskirti dviračiams reikalingą erdvę gatvėse ir sureguliuoti šviesoforus atsižvelgiant į dviračių eismą, taip dviračiai taptų pilnaverte transporto priemone, o pagaugėjęs driratininkų skaičius padėtų spresti ekologines bei erdvės trūkumo miestuose problemas.

Žiūrint iš finasinės pusės - dviračių infrastruktūros plėtra, palyginus su kitomis transporto priemonėmis, nereikalauja didelių investicijų, tačiau, tai nereiškia, jog į jos plėtrą visai nereikia investuoti.

Dviejų didžiausių Lietuvos miestų - Kauno ir Vilniaus dviratininkai nuolat skundžiasi netinkama dviračių takų būkle, jų trūkumu ir netinkama priežiūra. Tai atspindi straipsniai internete, spaudoje ir kitose visuomenės informavimo priemonėse. Tai yra rimtas ženklas šių miestų savivaldybėms imtis priemonių dviračių infrastruktūrai vystyti.

Problema: Prasta dviračių takų būklė, priežiūra ir infrastruktūra Kaune ir Vilniuje.

Objektas: Dviračių takai

Tikslas: Kauno ir Vilniaus dviračių infrastruktūros būklės analizė ir pasiūlymai jai gerinti.

Uždaviniai:

1.Apžvelgti ir palyginti Kauno ir Vilniaus dviračių takų būklę ir infrastruktūrą.

2.Pateikti pasiūlymą įkurti organizaciją, prižiūrinčią dviračių infrastruktūrą.

Metodas: Literatūros, internetinių šaltinių ir teisės aktų analizė.

  • Aplinka Referatas
  • Microsoft Word 65 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3902 žodžiai)
  • Universitetas
  • Anonimas
  • Kauno miesto aplinkos ekologinis įvertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kauno miesto aplinkos ekologinis įvertinimas. (2012 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/kauno-miesto-aplinkos-ekologinis-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:24
×