Kauno miesto savivaldybė


Įvadas. Veiklos teisiniai pagrindai. Administravimo bruožai. Veiklos problemos. Išvados. Literatūra.

valstybines, kurias valstybė perdavė savivaldybėms atsižvelgus į gyventojų interesus. Atlikdamos šias funkcijas, savivaldybės turi įstatymų nustatytą sprendimų priėmimo laisvę. Taip pat reikėtų paminėti, jog šios funkcijos paprastai yra trumpalaikės ar sezoninio pobūdžio;

Šiuo metu, vietos savivaldos įstatyme yra nurodytos net 43 savarankiškosios savivaldybių funkcijos. Norėčiau išskirti svarbiausias iš jų. Tai: savivaldybės biudžeto sudarymas ir tvirtinimas, vietinių mokesčių/rinkliavų nustatymas, savivaldybės biudžetinių įstaigų steigimas ir išlaikymas, vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų bendrojo lavinimo, profesinio mokymo ir profesinio orientavimo organizavimas, į kurį įeina švietimo įstaigų steigimas bei išlaikymas, socialinių paslaugų planavimas ir teikimas, socialinių paslaugų įstaigų steigimas, išlaikymas ir bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijomis, šių paslaugų planavimas, pirminė asmens ir visuomenės sveikatos priežiūra, savivaldybių vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūra, taisymas, tiesimas ir saugaus eismo organizavimas, sąlygų verslo ir turizmo plėtrai sudarymas ir šios veiklos skatinimas, informacinės visuomenės plėtros įgyvendinimas.

Apibendrinant šį skyrių galima būtų teigti, jog savivaldybės yra multifunkcinės įstaigos, kurias galima būtų priskirti prie įvairių grupių, atsižvelgiant į atliekamas funkcijas. Jos yra atsakingos ir už įvairių programų administravimą, taip pat teikia įvairias administracines paslaugas arba koordinuoja kitų, tai darančių įstaigų veiklą, vykdo licencijavimą ir priežiūrą. Taip pat jos yra atsakingos už viešųjų paslaugų teikimą.

Taip pat egzistuoja tokie struktūros elementai, kaip Kolegija, kuri gali būti sudaryta iš tarybos narių ir yra savivaldybės tarybos patariamasis organas. Labai svarbus savivaldybės struktūros elementas yra savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba, kuri prižiūri, ar teisėtai, efektyviai, ekonomiškai ir rezultatyviai valdomas ir naudojamas savivaldybės, kaip vykdomas jos biudžetas ir naudojami kiti piniginiai ištekliai. Kauno miesto savivaldybės galva yra meras Andrius Kupčinskas. Jis yra atskaitingas savivaldybės tarybai ir bendruomenei už savivaldybės veiklą. Šiuo metu Kauno meras turi keturis pavaduotojus bei keturis pagrindinius patarėjus įvairiais klausimais.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1821 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vika
  • Kauno miesto savivaldybė
    10 - 9 balsai (-ų)
Kauno miesto savivaldybė. (2015 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kauno-miesto-savivaldybe.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:26
×