Kauno Šv.Gertrūdos bažnyčios architektūra


Gertrudos baznycia kaune. Šv. gertrūdos bažnyčia kaune. Sv gertrudos baznycia kaune. Šv.gertrūdos bažnyčia kaunas. Kauno sv. gertrudos (marijonu) baznycia. Sv gertrudos baznycia. Šv gertrūdos bažnyčios planas. Šv. gertrūdos bažnyčia. Graziausia baznycia kaune. Kauno šv. gertrūdos (marijonų) bažnyčia architektūra.

Turbūt daugelis aplankę Kauną, gali pastebėti kokia įvairi bažnyčių meninė stilistika, tiek išorine architektūra, tiek vidiniu interjeru. Ypač ryškus kontrastas pastebimas tarp viduramžiais statytų gotikos stiliaus ir šiandieninių modernumu dvelkiančių dievo namų. Vis dėl to, daugelis žmonių lieką ištikimi senosios gotikos epochos vertybėms. Galbūt todėl, kad šios epochos architektūra geba išlaikyti kontrastą tarp didingumo ir jaukumo, kuo ne visuomet pasižymi modernūs statiniai. Šio stiliaus vienu gražiausiu ir savičiausiu pavyzdžiu kaune yra Šv. Gertrūdos (Marijonų) bažnyčia, stovinti senamiesčio rytinėje dalyje, kvartale tarp Laisvės alėjos ir J. Gruodžio gatvės.

Šio stiliaus vienu gražiausiu ir savičiausiu pavyzdžiu Kaune yra šv. Gruodžio gatvės.

Bažnyčios istorija siekia xv a. Pab. – xvi a. Pr. , o bokštas priekiniame fasade – xvi a. Vid. 1503 m. Aleksandras jogailaitis ją padovanojo Kauno parapinei bažnyčiai (dabartiniai Kauno arkikatedrai bazilikai). Seniausia bažnyčios dalis yra presbiterija, kiek vėliau pristatyta nava ir vėliausiai, apie xvi a. Vidurį – bokštas. Per 1655 – 1660 metų karą bažnyčia buvo apgriauta. Vėliau buvo suremontuota. Šventovės padėtis iš esmės pasikeitė 1750 m. , kai prie jos įsikūrė rokitai – vienuolių brolija. Jų regula įpareigojo rūpintis ligoniais ir vargšais, todėl greta bažnyčios atsirado ne tik vienuolyno namai, bet ir vyrų bei moterų ligoninė. 1794 m. Bažnyčia buvo iš naujo pašventinta žemaičių vyskupo. Nukentėjo per 1812 m. Karą.

Laikui bėgant prie bažnyčios įsikūrusiame rokitų vienuolyne ėmė trūkti vienuolių, vienuolyne gyveno vos vienas rokitas, kuris jau nebepajėgė rūpintis ligonine ir 1824 m. Bažnyčią su ligonine atidavė gailestingosioms sererims šaritėms. Bažnytėlė sunkiai vegetavo iki 1922 m. Paskui buvo pavesta švč. Mergalės marijos nekaltojo prasidėjimo kongregacijai (marijonamas). Bet ir vėl prasidėjus sovietiniai okupacijai bažnyčia buvo uždaryta, o nuo 1948 iki 1988 m. Buvo naudojama kaip ltsr sveikatos apsaugos ministerijos sandėlis. 1992 m. Kartu su vienuolyno pastatais bažnyčia gražinta marijonams. Restauruota bažnyčios išorė ir vidus, vėliau sutvarkytas interjeras. Dabar bažnyčioje vyksta pamaldos.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (631 žodžiai)
  • Ausra
  • Kauno Šv.Gertrūdos bažnyčios architektūra
    10 - 3 balsai (-ų)
Kauno Šv.Gertrūdos bažnyčios architektūra. (2011 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kauno-sv-gertrudos-baznycios-architektura.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 06:14
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo