Kavinės – baro „Žemėja“ išorinės aplinkos analizė


Įvadas. Apie įmonę. Aplinkos įvertinimas. Vartotojų įvertinimas. Tiekėjų įvertinimas. Konkurentų įvertinimas. Pakaitalų pasirodymas. Išvados. Literatūra.

Įmonės išorinė aplinka - visi už organizacijos ribų esantys veiksniai, nuo kurių priklauso jos veikla. Labai svarbu yra orientuotis išorinėje aplinkoje, nes nuo to priklauso ar organizacija pasieks savo tikslus ir ar jos veiksmai bus efektingi. (1)

Šiame darbe bus išanalizuota kavinės – baro „Žemėja“, priklausančios UAB „Jusvilai“, išorinė aplinka: vartotojai, konkurentai, tiekėjai, įstatymai ir reguliavimo normos, technologija, ekonominiai veiksniai.

Darbo tikslas: išanalizuoti kavinės – baro „Žemėja“ išorinę aplinką ir paaiškinti jos įtaką įmonės veiklai. Darbo uždaviniai:

Tolimosios aplinkos įvertinimas;

Vartotojų galios įvertinimas;

Tiekėjų galios įvertinimas;

Potencialių konkurentų įvertinimas;

Tiesioginių konkurentų įvertinimas;

Pakaitalų pasirodymas.

APIE ĮMONĘ

Kavinė – baras „Žemėja“ priklauso UAB „Jusvilai“. UAB „Jusvila“ savo veiklą pradėjo 1999 metais, tačiau „Žemėja“ buvo atidaryta 2004 metais. Kavinė įsikūrusi Kaune, Gedimino g. 47. Darbo laikas nuo 8 iki 20 val. Kavinė specializuojasi dienos pietų pasiūlymais, kurie yra labai populiarūs, nes galima greitai, skaniai ir nebrangiai papietauti darbo dienomis. Taip pat valgiaraštyje galima rasti įvairių visiems puikiai žinomų ir egzotiškų patiekalų, desertų, gėrimų. Kavinė „Žemėja“

priima užsakymus banketams, furšetams, pobūviams. Čia jauki aplinka, malonus aptarnavimas, skanus maistas nedidelėmis kainomis.

Esant tokiai situacijai, įmonės vadovai turi priimti atitinkamus sprendimus, kad išlaikytų savo verslą. Nuolat kylančios maisto produktų kainos ir didėjantys mokesčiai didina įmonės kaštus ir mažina pelną. Jeigu norima kavinėje išlaikyti žemas patiekalų kainas, reikia rizikuoti savo pelnu. Taip pat žmonės, netekę darbo, galvoja, kaip taupyti pinigus, jie atsisako valgyti kavinėse, nes maistą galima daug pigiau pasiruošti namuose.

  • Vadyba Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1355 žodžiai)
  • Lina
  • Kavinės – baro „Žemėja“ išorinės aplinkos analizė
    10 - 8 balsai (-ų)
Kavinės – baro „Žemėja“ išorinės aplinkos analizė. (2015 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kavines-baro-zemeja-isorines-aplinkos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 21:04
×