Kavinės verslo planas (3)


Įvadas. Verslo samprata ir planavimas. Verslininkystės samprata. Verslininkystės formos ir rūšys. Gamybinė verslininkystė. Komercinė verslininkystė. Finansinė verslininkystė. Verslo planavimas. Verslo plano rengimo tikslai. Verslo planas ir jo struktūra. „X“ įmonės verslo planas. Santrauka. Įmonės pristatymas. Veiklos tikslai ir strategija. Rinka ir rinkodara. Įmonė ir rinka. Marketingas. Viešojo maitinimo paslaugų teikimas. Struktūra ir valdymas. Finansiniai biudžetai ir prognozės. Projekto aprašymas. Finansinės prognozės. Rizikos veiksniai ir jų valdymas. Išvados ir rekomendacijos. Literatūros sąrašas. Priedai. Priedas A. Įmonės balansas 2006. 12. 31 datai, litais. Priedas B. Įmonės balansas 2007. 12. 31 datai, litais.

Verslo planai yra kuriami tam, kad pasitikrinti idėjos gyvybingumą, nes jo rašymas priverčia sistemiškai išnagrinėti savo verslo idėją, atskleisti jos silpnąsias ir stipriąsias puses bei įtikinti potencialius investuotojus ar kreditorius ekonomine veiklos sėkme. Tai argumentais paremtas, aiškus ir patogus dokumentas leidžiantis susipažinti su įmonės išanalizuota verslo idėja. Savo paprasčiausia forma verslo planas tai – verslo vadovas, kuriame aiškiai ir išsamiai nurodyti veiklos tikslai ir kaip tuos tikslus pasiekti.

Nemanykite, kad verslo planas tėra ilgas, oficialus dokumentas, kuris turi būti parašytas ar pateiktas iki tam tikros datos, nes tai nebėra tiesa. Kiekviena įmonė turi daug naudos, kurią gauna verslo planavimo proceso metu, bet tik nedidelei daliai šių įmonių reikalingas oficialus verslo plano dokumentas, kuris yra skirtas ieškant investuotojų ar prašant komercinės paskolos. Šie faktai verslo planavimo procesą padaro mažiau varginančiu, nes aprašymo proceso metu tereikia apibūdinti tik tuos dalykus, kurie yra susiję su verslo išsikeltais tikslais. Verslo planas tiesiog apibūdina tai, kas nutiks ateityje.

Daugelį metų verslo plano rašymas buvo tapatinamas su verslo pradžia. Šiuo metu atsiranda nemažai skeptikų, kurie abejoja verslo plano rengimo aktualumu ir apskritai jų reikalingumu, pasiremdami tokiais argumentais kaip: tai laiko švaistymas, nes tiek pačio plano rašymas, tiek jo skaitymas užtrunka daug laiko; ateitis yra neaiški, todėl ją planuoti bet kokiame lygyje sudėtinga. Šiuolaikinis verslo planas yra įpareigotas išlaikyti ryškų fokusą į verslą, numatyti realius žingsnius verslui skatinti, bei turėti aiškius tikslus ir jausti finansinę bei ekologinę atskaitomybę.

Tikslas. Išanalizavus „X“ įmonės stipriausias ir silpniausias puses pateikti verslo planą skirtą veiklos atnaujinimui.

Uždaviniai. Pagrindiniai „X“ įmonės dviejų metų laikotarpio tikslai:

išlaidos maisto produktų įsigyjimui neturi viršyti 35 % pajamų;

išlaikyti darbuotojų darbo sąnaudas tarp 24-29 % pajamų;

atnaujinti įmonės veiklą išliekant maža kavine su kokybišku maistu ir puikiu aptarnavimu;

sukurti rinkodaros strategiją įmonės vardo įvedimui į rinką.

Šiame darbe buvo taikyti tokie tyrimo metodai kaip sisteminė literatūros šaltinių, internetinėse svetainėse pateiktos informacijos analizė ir apibendrinimas; finansinių rodiklių skaičiavimas, analizė ir vertinimas; grafinis rezultatų atvaizdavimas.

Sėkmingas verslas tai lyg žaidimas, kurį mokate žaisti arba ne. Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės nuolat užsiima vienokiomis ar kitokiomis veikomis siekdami patenkinti savo neribotus norus. Kiekvieną dieną mes susiduriame su tokiais žodžiais kaip „verslas“ ar „verslininkas“ tiesiogiai arba netiesiogiai, todėl verslas kaip gyvenimo dalis tapo esminiu mūsų gyvenimo aspektu.

Iš esmės verslas tai ekonominė veikla, kuri yra susijusi su nenutraukiama ir reguliaria gamyba bei prekių ir paslaugų platinimu, kurie yra skirti patenkinti žmonių norus. Kiekvienam iš mūsų reikia maisto, drabužių ir pastogės, be viso to turime turėti daug kitų tvarkingai buičiai palaikyti reikalingų daiktų. Visus šiuos daiktus (ar paslaugas) mes perkame iš pardavėjo, šis juos perka iš didmenininko, o didmenininkas juos gauna iš gamintojo. Pardavėjas, didmenininkas ir gamintojas „daro“ verslą, todėl jie vadinami verslininkais.

Terminas „verslininkystė" yra atitikmuo tarptautinio ekonominio termino „entrepreneurship", kuris yra kilęs iš prancūziško žodžio „entreprendre"', reiškiančio „imtis tarpininkauti“. Verslas turi nemažai funkcijų visuomėneje ir jos nėra tokios paprastos kaip prekių gaminimas, paslaugų teikimas, mokesčių mokėjimas ar darbo vietų kūrimas. Verslas veikia kaip idėjų kalvė, tuo pačiu skatinama konkurencija tarp verslininkų be viso to verslas sukuria tiek asmenininį tiek nacionalinį turtą. Verslininkystė tai sudėtingas, visaapimantis ir kompleksiškai veikiantis reiškinys (Stripeikis, 2008).

Verslininkystė plačiąja prasme tai – ekonominė sistema veikianti tarp valdžios, rinkos ir verslo, o siaurąja – tai verslininkas, kuriam gimė verslo idėja ir jis pasinaudojęs tinkama vadybos sistema, sugebėjo suorganizuoti verslą, pasitelkdamas rinkodaros planą bei finansų valdymą gamina produktą ar teikia paslaugą.

Plačiau panagrinėsiu visas verslininkystės rūšis.

Tai pagrindinė verslininkystės rūšis. Ją sudaro – samdomieji darbuotojai; materialiniai ištekliai; informacijos ištekliai; pagrindiniai gamybiniai fondai; mokamos paslaugos, kurios yra atliekamos vykdytojų iš šalies; piniginės lėšos samdomiems darbuotojams sumokėti; piniginis kreditas, suteiktas verslininkui gamybinei veiklai kaip paskola; kredito (skolos) grąžinimas su procentais; piniginės lėšos materialiniams ištekliams įsigyti; piniginės lėšos informacijai įsigyti; piniginės lėšos pagrindiniams gamybiniams fondams įsigyti; piniginės lėšos sumokėti už patarnavimus ir paslaugas, atliekamas vykdytojų iš šalies (transporto, remonto ir t.t.); piniginės lėšos gautos realizavus prekes ar paslaugas; mokesčiai ir kiti mokėjimai finansų organams; prekės ir paslaugos.

  • Vadyba Verslo planas
  • Microsoft Word 374 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 45 puslapiai (9144 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Kavinės verslo planas (3)
    10 - 2 balsai (-ų)
Kavinės verslo planas (3). (2015 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kavines-verslo-planas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:46
×