Kavos sudėtis


Įvadas. Kavos cheminė sudėtis ir maistinė vertė. Kavos cheminė sudėtis. Kavos maistinė vertė. Angliavandenis – celiuliozė. Riebalai. Baltymai. Vanduo. Rugštys. Vartojamosios savybės. Prekinis kavos asortimentas. Kavos paruošimas. Skirstymas pagal požymius. Kokybė. Moksliniai tyrimai. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Mokslininkai teigia, kad kava neturi maistinės vertės, nors kavoje yra baltymų, riebalų ir kitų mineralinių medžiagų, bet tai dar aiškinamasi atliekant daugelį tyrimų. Yra žinoma, kad kavos puodelyje yra apie 100mg kofeino. Maistinė vertė kavoje atsiranda tada, kai ji užplikoma vandeniu ir papildoma įvairiais priedais (grietinėle, cukrumi, medumi ir kt.).

Vanduo (drėgmė) yra vienas pagrindinių daugumos maisto produktų komponentas. Vandens terpė yra maiste vykstančių cheminių ir mikrobiologinių procesų pagrindas, todėl norint ilgiau išlaikyti maisto produktus reikia vandenį pašalinti arba jungti, t.y. sumažinti aktyviojo vandens dalįDalinis maisto produkto vandens slėgis priklauso nuo vandens kiekio produkte ir nuo to, kaip tas vanduo yra sujungtas su maisto produktu.

Pagal išsikeltą tikslą ir uždavinius išnagrinėjau kavą, kaip maisto produktą. Daugelis teigia, kad kava visiškai nereikalinga medžiaga žmogaus gėrimų asortimente, nes visiškai neturinti maistinės vertės, nors kavoje yra baltymų, riebalų ir kitų mineralinių medžiagų. Kavoje esantis kofeinas pakelia kraujo spaudimą, apsvaigina ir pan., bet kofeinas labai padeda tokiems žmonėms, kurių spaudimas žemas, taip pat kofeinas gerina atmintį (1 puodelyje kavos yra apie 100mg kofeino).

Kavamedžiai yra 3 rūšių – arabika, robusta ir liberika. Daugiausia, net 75 procentus pasaulio rinkos yra aptarnaujama arabikos kavamedžių pupelėmis, jos labiausiai vertinamos, turi geriausia skonį ir aromatą.

Tirpi kava – tai kavos pakaitalas

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2209 žodžiai)
  • Lina
  • Kavos sudėtis
    10 - 5 balsai (-ų)
Kavos sudėtis. (2016 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kavos-sudetis.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 21 d. 12:30
×