Kazimieras Jogailaitis skaidrės


Kazimieras. Jogailaitis. (1427m. – 1492m. ). Kazimieras Jogailaitis buvo. Dar vaikas, 13 metų, 1440 m. buvo vainikuotas didžiuoju Lietuvos kunigaikščiu. Lietuvos didysis kunigaikštis. 1447m Lietuvos. Kazimiero privilegija. Lenkijos karalius. Po brolio Vladislovo III-iojo žūties, 1447m. Kazimiero Jogailaičio valdoma Lietuvos ir Lenkijos teritorija 1466m. Kazimierui pasirašius privilegiją, kilo daugybė padarinių Valstiečiai mokėjo mokesčių ne kunigaikščiui, o bajorams. Padariniai. Kunigaikščio šeimos likimas. Kazimieras buvo vedęs Vokietijos imperatoriaus dukterį Elžbietą Rakušanką. Šv. Kazimieras. (1458m. – 1484m. ). Vienas iš Kazimiero Jogailaičio sūnų dėl savo pamaldumo ir doro gyvenimo paskelbtas šventuoju. Šv. Kazimiero minėjimo dienai (kovo 4d. ) artimiausią savaitgalį vyksta Kaziuko mugė. Kaziuko mugė. Šv. Kazimiero bažnyčia Vilniuje. Šv. Kazimiero bažnyčia Alytuje. Kauno Šv. Kazimiero mokykla. Portretas Vilniaus katedroje. Pamaldos prie šv. Kazimiero sarkofago Vilniaus katedroje. Šaltiniai.

Kazimieras Jogailaitis buvo Jogailos sūnus ir jaunesnysis Lenkijos karaliaus Vladislovo III-ojo Varniečio brolis.

Kazimieras buvo vedęs Vokietijos imperatoriaus dukterį Elžbietą Rakušanką. Susilaukė penkių dukterų, ir šešių sūnų. Dukterys užtekėjo už Vokietijos kunigaikščių, o sūnūs užėmė garbingas pareigas pasaulyje ir Lietuvoje.

Vienas iš Kazimiero Jogailaičio sūnų dėl savo pamaldumo ir doro gyvenimo paskelbtas šventuoju, Lietuvos globėju.

  • MS PowerPoint 18531 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (254 žodžiai)
  • Mokykla
  • Nerinute111
  • Kazimieras Jogailaitis skaidrės
    10 - 5 balsai (-ų)
Kazimieras Jogailaitis skaidrės. (2015 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kazimieras-jogailaitis-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 22:41
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo