Kazlų Rūdos rajono turizmo ištekliai, jų vertinimas


Įvadas. Kazlų rūdos rajonas. Turizmo ištekliai. Gamtiniai ištekliai. Kultūriniai ištekliai. Socialiniai ištekliai. Infrastruktūra. Apgyvendinimas. Maitinimas. Transportas. Rekomendacijos (idėjos). Išvados. Informaciniai šaltiniai.


Kazlų Rūdos rajonas – vienas mažiausių rajonų Lietuvoje. Jame nėra daug gyventojų ir didelės gausos turizmo išteklių. Dėl to turizmas nėra labai išvystytas.

Tikslas – išanalizuoti Kazlų Rūdos rajono turizmo išteklius, juos įvertinti.

Miesto herbas – juodame fone pavaizduoti du sidabriniai stirnino ragai, tarp kurių spindi šešios auksinės žvaigždės. Ragai simbolizuoja tarp miškų atsiradusį miestą, šešios žvaigždės - šeši broliai Kazlai. Juodas fonas – senovinė deguto gavyba vietos miškuose. Šis herbas patvirtintas tik 1996m. [1]

Kazlų Rūdos rajono gamtiniai ištekliai yra unikalūs ir tikrai galintys sudominti turistus. Višakio Rūdos šaltinėlis labiausiai domina į aukščiausias jėgas tikinčius žmones. Galbūt šios vietos nederėtų labai populiarinti, nes ji gali prarasti sakralumą, be to miškuose įsikūręs karinis dalinys taip pat nenorėtų didelio turisto antplūdžio.

Visai kas kita su Kazlų Rūdos miesto parku – jį galima ir net gi reikia kuo daugiau populiarinti. Kazlų Rūda yra rajono centras, todėl jis labiausiai turi traukti turistus, o pačiame mieste įrengtas virvių parkas tikrai yra patrauklus turistams. Norint jų sulaukti dar daugiau reikėtų pasirūpinti infrastruktūra prie parko. Žinoma, bet kokie dideli turistų antplūdžiai gali sukelti nepatogumų vietos gyventojams.

Antanavo koplyčia. Medinė, yra išlikusiame Antanavo dvaro parke, pastatyta XVIII amžiuje Chrapovickių, dabar turi architektūros paminklo statusą, yra kultūros vertybių sąraše kaip originalus liaudies sakralinės architektūros paminklas. Ši koplyčia tarsi Chrapovickių giminės panteonas. XIXa. Naujieji dvaro šeimininkai ją remontavo, vidų išpuošė paveikslais, kad būtų galima laikyti pamaldas. Koplyčia medinė, aštuoniakampė su dviem zakristijomis. Iki 1960m. joje vyko pamaldos. Nuo 2008m. rugpjūčio mėn. apgriuvusią koplyčią ėmė tvarkyti bendrovės „Restauracija“ specialistai. Koplyčia 2010m. buvo suremontuota. [1], [15]

Lietuvos Respublikos prezidento Kazio Griniaus gimtinė. Kazys Grinius gimė 1866m. gruodžio 17 d. Selemos kaime. Jo garbei Mondžgirės giraitėje, Ažuolų Būdos girininkijoje pastatytas paminklas. Lietuvos Respublikos prezidento Kazio Griniaus palaikų urna užmūryta paminklo postamente. Paminklo skulptorius – marijampolietis Kęstutis Balčiūnas. Paminklas iškaltas iš balto granito. Atidengtas 1994m. spalio 8d. [1], [21]

Kazlų Rūdos rajone kultūrinių išteklių nėra daug, bet jie tikrai kelia įspūdį: architektūros paminklas, nekilnojamoji kultūros vertybė, didžiausia medinė bažnyčia Lietuvoje. Būtent šie apibūdinimai kelia susižavėjimą ir norą juos aplankyti. Jie tikrai unikalūs ir turi išskirtinumo iš visos Lietuvos kultūrinių išteklių. Deja, net ne visi Kazlų Rūdos rajono gyventojai žino šiuos objektus. Tai parodo, kad jie nėra labai daug reklamuojami, todėl reikia skirti daugiau dėmesio rajono populiarinimui.

Vienintelis renginys, pritraukiantis ne tik aplinkinių gyventojų dėmesį – „Bardų naktys“. Tai dainuojamosios poezijos vakaras po atviru dangumi vykstantis Kazliškių kaime. Atlikėjai būna ne tik vietiniai, bet ir įžymūs žmonės. Renginys vyksta kelias dienas, todėl į jį kviečiama atvykti su palapinėmis. Nors renginys nemokamas, bet galbūt tai turėtų pasikeisti, nes tada į renginį atvyktų tik šios meno rūšies mėgėjai, galbūt būtų išvengta nemalonumų su jaunimu, kuriam svarbiausia linksmybės, kurios skiriasi nuo šio renginio tematikos.

Pramogos – patys patraukliausi turizmo ištekliai Kazlų Rūdos rajone. Nors jų nėra daug, bet būtent jie sulaukia daugiau turistų ir entuziastų. Į „Stihl“ virvių parką kiekvieną vasarą atvyksta tikrai gana nemažas skaičius žmonių, net gi yra rengiamos ekskursijos ir vaikai vežami čia pasilinksminti. Vienintelis trūkumas – nepakankama infrastruktūra. Čia apsilankiusieji pageidauja poilsio zonų ir stovėjimo aikštelės automobiliams. Pageidavimai nėra dideli, bet jiems gali nepritarti prie miesto parko gyvenantys žmonės, nes bus dar labiau darkoma gamta prieš jų namus.

  • Turizmas Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 41 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3317 žodžiai)
  • Kolegija
  • Giedrė
  • Kazlų Rūdos rajono turizmo ištekliai, jų vertinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kazlų Rūdos rajono turizmo ištekliai, jų vertinimas. (2016 m. Spalio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/kazlu-rudos-rajono-turizmo-istekliai-ju-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 19:02
×