Kazys Binkis biografija


Kazio binkio biografija. Kazys grinius biografija. Kazys boruta biografija. Binkio biografija. Kazis binkis biografija. Binkis kazys. Kazys binkis skaidres. K.binkio biografija. Kazys binkis trumpa biografija. K.binkis.

Kazio Binkio biografija

Kazys Binkis gimė 1893m. lapkričio 4 d. šiaurės Lietuvoje, Gudelių kaime neturtingų valstiečių šeimoje, kurioje buvo gausu nepriteklių ir barnių. Jo tėvai: Antanas Binkis, Petronėlė Binkienė ( Būtėnaitė ).Kazys taip pat turėjo ir sesę Uršulę. Mirė 1942 m. balandžio 27 d. Kaune. Mokėsi Papilio liaudies mokykloje, Biržų keturklasėje, lankė mokytojų kursus Kaune ir Vilniuje, buvo įstojęs į žemio ūkio mokyklą Voroneže, studijavo literatūrą ir filosofiją Berlyno universitete, tačiau nė vienos tų mokyklų nebaigė.

Rašinėti Binkis pradėjo nuo 1909 m., bet intensyviai literatūrinį gyvenimą įsitraukė tik 1913 m. Vilniuje. Geru žodžiu, o retkarčiais ir pietumis jaunąjį poetą parėmė lietuvių moksleivių bendrabučio vedėja Matilda Šveikauskienė – Viršilaitė, poetas L. Gira ir kiti inteligentai. 1913 m. pradėjęs eiti pirmasis lietuvių literatūrinis žurnalas „ Vaivorykštė“ kiekviename numeryje (išskyrus pirmąjį) skelbė K.Binkio eilėraščius. Jo eilėraščiai pasirodydavo ir „Pirmasis baras“.

1917 – 1919 m. Binkis pradėjo mokytojauti Papilyje, entuziastingai būrė ir mokė kaimo jaunimą. Ten jis parašė vienus gražiausių savo eilėraščių, ten, pasak jo paties, prabėgo geriausi jo gyvenimo metai. Nedidelis šio laikotarpio lyrikos pluoštas sudarė pirmąjį poeto rinkinį „Eilėraščiai“ (1920). Binkis taip pat neliko abejingas ir audringam visuomeniniam-politiniam XX a. pradžios gyvenimui. Tačiau teisingai orientuotis bręstančiuose socialistinės revoliucijos įvykiuose jis neįstengė.

120 – 1923 m. Binkis studijavo literatūra ir filosofija Berlyno universitete, važinėjo į Leipcigą redaguoti švietimo mintesterijos leidžiamų knygų, daugiausiai vertimų. Ten susidūręs su modernistinę rusų, lenkų, vokiečių, literatūra, Binkis ėmė kritiškai žiūrėti į savo pirmąjį eilėraščių rinkinį. Grįžęs iš Berlyno entuziastingai kalbėjo apie vokiečių poetus ekspresionistus J.R. Becherį, I. Golą, G. Beną, J. Van Hodį, E. Lasker – Šiuler ir kt. Deklamuodavo ir versdavo jų kūrinius. 1922 m. poetas Kaune skaitė pranešimą apie ekspresionizmą. Jis ryžtingai atmetė poetinę idealizaciją, sentimentalų estetizavimą, simbolistinį verkšlenimą. Pasak A. Venclovos, poetas ragino kurti Lietuvoje „naują literatūrą, nepanašią į Sruogos ir Kiršos, Krėvės ir Vaižganto kūrinius“.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1144 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Karolina
  • Kazys Binkis biografija
    10 - 2 balsai (-ų)
Kazys Binkis biografija. (2012 m. Rugsėjo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/kazys-binkis-biografija.html Peržiūrėta 2019 m. Vasario 18 d. 16:06
×