Kazys Binkis skaidrės


Gulbės kelią! gervės -kelią! debesų keliu didžiuoju. Lyriniai subjektai boruta.

Kazys Binkis. Veikla Lietuvos poetas, rašytojas, žurnalistas, dramaturgas, avangardistinės „Keturių vėjų“ grupės iniciatorius ir vadovas. Biografija. Kūryba. K. Su žmona Sofija. Apie 1932 m. Pasikinkęs jauną vėją, Vėtrą šaunią apkabinęs, Leidžiuos per padangių plynes Su pavasariu lenktyniais. Analizė.

Vėjavaikis – tai linksmas, nepastovus, nenustygstantis vietoje žmogus. Būtent toks lyrinis “aš “ yra atskleidžiamas Kazio Binkio eilėraštyje. Pirmame posme lyrinis subjektas save apibudina kaip galinti neįtikėtinus dalykus “pasikinkyti jauną vėją”, apkabinti “vėtrą šaunią”, bei drįstantį lenktyniauti su pavasariu. Pirmame posme labiausiai atskleidžiamas jaunatviškumas, kurį lemia ir minimas pavasaris – atgimimo simbolis. Antrajame posme – lyrinio subjekto monologas. Jis eina keliu, kurį pasirinko naikindamas visas kliūtis ”Gulbės – kelia/Gervės – kelia!“ Save sureikšmina beveik iki Dievo galinčio vaikščioti „Debesų keliu didžiuoju“. Trečiajame posme lyrinis “aš“ sutapatina save su gamta, kaip viską galinčiu ir visus bauginančiu. Nuo jo galiu „išsislapstė žvaigždės visos,/Mėnuo nuo dangaus paspruko.“. Paskutiniajame posme lyrinis „aš“ tarsi žemina pavasarį ir save išaukština sakydamas: “Lik, pavasari, tarp pievų!/Gaudyk savo varles, sliekus…”

  • MS PowerPoint 1544 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai
  • Mokykla
  • Vileisis
  • Kazys Binkis skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Kazys Binkis skaidrės. (2014 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kazys-binkis-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 00:04
×