Kazys Saja “Mamutų medžioklė“ skaidrės


Kazys Saja “Mamutų medžioklė“. Dviejų dalių groteskas. Kazys Saja (1932Lietuvių rašytojas. „Mamutų medžioklė“. Tai yra dviejų dalių groteskas – pjesė, pastatyta 1968 metais, išspausdinta 1969 metais. Rylininkas Čigonė Vienuolė Kaminkrėtys. Karnavalo idėja. Karnavalas – galimybė persirengti ir apsimesti kitu žmogumi, rasti savąją Šventę. Kelionės etapai. Ketvertas atkeliauja į Didmiestį dalyvauti Džiaugsmo šventėje – Fiestoje. Sutinka Balionų pardavėją, kuris prisideda prie ketverto. Padidėjusi grupė žmonių tęsia savo kelionę. Keliautojų paveikslai. Rylininkas. Pradinės grupės lyderis. Vienuolė. Ši veikėja nevengia paflirtuoti su sutinkamais kelionėje vyrais. Čigonė. Maloni moteris, suvokianti daugiau nei kiti. Balionų pardavėjas. Šviesiais rūbais apsivilkęs su didele balionų puokšte. Skėčių pardavėjas. Šiam veikėjui labiausiai rūpi jo pardavinėjų skėčių verslas. Sovietinės santvarkos kritika. Pjesė „Mamutų medžioklė“ šiepia tuometinę sovietinę valdžią.


Sutinka Balionų pardavėją, kuris prisideda prie ketverto. Gavęs visų palankumą, sukelia konfliktą tarp savęs bei Rylininko ir priverčia jį pasitraukti. Likusi grupė tęsia savo kelionę ir jos eigoje sutinka karnavalinę grupę – visus su skėčiais. Juos veda Skėčių pardavėjas, juo taip pat seka Rylininkas. Skėčių pardavėjo grupė jį palieka ir prisideda prie Balionų pardavėjo.

Padidėjusi grupė žmonių tęsia savo kelionę, kai staiga įklimpsta į dervos duobę. Balionų pardavėjas iš jos išsikapstė ir paliko likusiuosius. Juos aptiko Sargas, kuris su šia dervų duobe siekia sugauti mamutus. Keliauninkams, įklimpusiems į dervos duobę, išsikapstyti nepavyko, tačiau ne dėl nesugebėjimo, o dėl abejingumo.

  • MS PowerPoint 522 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (317 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rugilė
  • Kazys Saja “Mamutų medžioklė“ skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Kazys Saja “Mamutų medžioklė“ skaidrės. (2016 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/kazys-saja-mamutu-medziokle-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 08:03
×