Kazys Saja referatas


Įvadas. Medžiagos dėstymas. AVarganas Kazio Sajos gyvenimas. BRašytojo kūryba. Pjesės. Prozos kūriniai. CKazys Saja – nesenstantis nei dvasia, nei kūnu.


„Nebūtina išsivolioti purve, kad atskirtum kiaulę nuo žmogaus“ – pasakė žymus XXI a. rašytojas ir dramaturgas Kazys Saja. Šis žymus visuomenės veikėjas mane sudomino savo išmintimi, sugebėjimu prisitaikyti rašant ir vaikams, ir paaugliams, ir suaugusiems. Aprašyti Kazį Sają pasirinkau neatsitiktinai – esu skaičiusi jo puikų apsakymą „Liepsnojanti“ ir kaip tik šiuo metu ketinu pasinerti į jo memuarų ir apmastymų kupiną kūrinį „Skudurėlių takas“. Vos išgirdusi apie minėtas knygas, ėmiau iškart žavėtis šiuo rašytoju.

Kazys Saja gimė vos keliasdešimt kilometrų nuo mūsų – Skėrių kaime, Pasvalio rajone prieš beveik aštuoniasdešimt ketverius metus. Žymus rašytojas pasaulį išvydo neturtingų tėvų ūkyje. Vos po pirmųjų trejų gyvenimo metų jis neteko savo tėčio, praėjus dar ketveriems – mamos. Nuo to laiko Kazio Sajos vaikystė bėgo kartu su broliu Kaune, pas dėdienę. Tačiau vėl po metų jis buvo išgabentas į Plungės rajoną, kur ir baigė vidurinę mokyklą, o vėliau įstojo mokytis į įvairiausias mokymo įstaigas: Klaipėdos valstybinę kolegiją, Kauno politechnikos, Mokytojų institutus ir galiausiai į Pedagoginio instituto Lituanistikos fakultetą. Baigęs studijuoti, dramaturgas tapo Vilniaus miesto tarybos narys, Lietuvos Respublikos Aukščiausios tarybos-Atkuriamojo seimo deputatas, signataras ir Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

Taip pat labai garsus prozos kūrinys, jau besipuikuojantis mano knygų, kurias ketinu perskaityti, eilėje, yra „Skudurėlių takas“.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (973 žodžiai)
  • Mokykla
  • Marija
  • Kazys Saja referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kazys Saja referatas. (2016 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kazys-saja-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 08:02
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo