K.Binkis Atžalynas


Atzalynas knyga. Kazys binkis atžalynas. Atzalynas aprasymas. Kazys binkis atzalynas pdf. Kazys binkis atzalynas knyga. Kazys binkis atzalynas recenzija. Kazys binkis atzalynas aprasymas. Atzalynas recenzija. Knyga atžalynas. Atžalynas pdf.

K. Binkio “atžalynas” – tai drama apie moksleivių gyvenimą. Pagrindinis konfliktas – tai doro, neturtingo jaunuolio susidūrimas su jam svetima miesčioniška aplinka. Kūrinys turėjo ir tebeturi didžiulį pasisekimą, nes dramaturgas atskleidė tikrąsias ir tariamąsias vertybes. Jau pavadinimas “atžalynas” reiškia autoriaus šviesų požiūrį į jaunuomenę. Rašytojas tiki, kad jaunoji karta bus tokia, kokie jos pagrindiniai herojai petras ir jasius. Šiais paveikslais autorius ir atskleidžia tikrąsias vertybes: pagarbą darbui ir paprastam darbo žmogui, mokslo vertę, tikrosios garbės ir draugystės supratimą, sugebėjimą pasiaukoti.

K. Binkio atžalynas – tai drama apie moksleivių gyvenimą. Jau pavadinimas atžalynas reiškia autoriaus šviesų požiūrį į jaunuomenę.

Petras – tai našlaitis gimnazistas. Jis gyvena pas dėdę inžinierių ir draugauja su neturtingo kupriaus sūnumi jasiumi – gabiu, darbščiu jaunuoliu, svajojančiu apie lėktuvus. Dingus auklėtojo 100 litų, petras, norėdamas išgelbėti apkaltintą draugą ir klasės garbę, netikėtai prisipažįsta paėmęs pinigus. Po šio įvykio dėdė jį išvaro iš namų. Vaikiną priglaudžia siuvėjas žiogas, kur jis dirba ir mokosi savarankiškai. Petras įsitikinęs, kad kiekvienas darbas yra gražus, kad mokslas kaip vanduo, kaip oras turi būti visiems mokslas privalo ne pelną, bet šviesą žmogui teikti . Jis kuklus, santūrus, nes niekam apie savo poelgį nesako. Paaiškėjus, kad jis nekaltas, nesijaučia didvyris. Jaunuolio manymu, visa, kas daroma iš įsitikinimų, yra paprasta, o ne herojiška. Jo poelgis – tai tikrosios draugystės ir tikrojo taurumo pavyzdys.

į petrą panašus jasius, kuris labai sunkiai gyvena, bet siekia mokslo, turi svajonę, yra geras draugas. Sunkią valandą petrui padeda ir aldona (ji atsiunčia laiškelį: aš netikiu). Auklėtojas tijūnas myli savo mokinius, jiems padeda (net ir petrui po tariamos vagystės). Bet daugiausiai petrui padeda gerasis siuvėjas žiogas, nepabūgęs priimti vagies .

Autorius, parodydamas keraičių šeimą, atskleidė tariamąsias vertybes. Tai tikra miesčioniška šeima: jie nemoka gerbto doro, darbštaus žmogaus, nė nemano ginti pakliuvusio į bėdą petro.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (353 žodžiai)
  • Gimnazija
  • K.Binkis Atžalynas
    9.5 - 6 balsai (-ų)
K.Binkis Atžalynas. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kbinkis-atzalynas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 12:17
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo