Kedainiai. Kedainių kraštas


Kėdainių ledų fabrikas. Ledų fabrikas kėdainiuose. Referatas apie kedainiu krasta. Darbas kėdainiuose ledų fabrike. Kėdainiai+ledų+fabrikas. Ledu fabrikas kedainiai. Arklininkyste lietuvoja referatai. Kėdainių ledų fabrikas "dadu". Kėdainių ledų fabriko administracija. Referatas+kedainiai.

Geografijos referatas. Pirmas aplankytas objektas kėdainiuose buvo ledų fabrikas, kuriame mums parodė kaip gaminami ledai ir pavaišino mus labais skaniais ledais. Aplankę “dadu” fabriką mes važiavome į kėdainių centrą čia apsilankėme kėdainių krašto muziejuje ir labai daug sužinojome apie kėdainių miestą. Vadovė mums papasakojo daug įdomių dalykų.


Aplankę dadu fabriką mes važiavome į kėdainių centrą čia apsilankėme kėdainių krašto muziejuje ir labai daug sužinojome apie kėdainių miestą.

Gegužės 17d. Muziejuje vyko seminaras žinomi, bet nežinomi . Jis buvo skirtas tautinei bendrijai – čigonams. Seminare buvo kalbama apie visos Lietuvos čigonus, jų papročius ir šiandieną. Xv a. Pr. Lietuvoje, čigonai klajojo po šalis, vertėsi kalvyste, arklininkyste. Tarpukaryje dalis jų statėsi sodybas miestų pakraščiuose, pradėjo gyventi sėsliai. Švietimo kaitos fondo direktorius v. Toleikis palietė mažai tyrinėtą temą – Lietuvos čigonai per ii pasaulinį karą. Žinoma, kad vokietijos naciai, pasiryžę išgryninti savąją būtinų išnaikinti tautų grupę, po žydų įrašė ir čigonus. Lietuvos čigonai buvo kaliniai. Pravieniškių koncentracijos stovykloje. Istorikų teigimu karo metais Lietuvoje buvo nužudyta 100 – 150 čigonų. V. Toleikio manymu, šis skaičius turėjo būti gerokai didesnis, nes čigonai nebuvo registruoti. Ii pasaulinio karo metais jau trečdalis Lietuvos čigonų buvo sėslūs, o nikitos chruščiovo laikais šis sėslumo procesas buvo dar labiau paspartintas.

Gegužės 30d. Kėdainių evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko paskutinis projekto kėdainių tautų susirinkimo vieta seminaras, skirtas vokiečių bendruomenei. Pagrindinį pranešimą skaitė krašto muiejaus direktorius r. Žirgulis, kuriame nušvietė xx a. Vokiečių bendruomenės gyvenimą kėdainiuose. Kėdainiai nuo seno palaikė glaudžius ryšius su vokiečių kraštais. Xv – xvi a. Miestas pradėjo bendrauti su hansos miestu, 1627 m.

  • Geografija Referatai
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (474 žodžiai)
  • Geografijos referatai
  • Microsoft Word 5 KB
  • Kedainiai. Kedainių kraštas
    9 - 3 balsai (-ų)
Kedainiai. Kedainių kraštas. (2011 m. Liepos 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/kedainiai-kedainiu-krastas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 23:51