Keiksmažodžiai - lietuvių kalbos teršalai


Keiksmazodziai internete. Lietuviu keiksmazodziai. Lietuviu kalbos keíksmazodziai. Rasinys apie keiksmazodzius. Keiksmazodziu vartojimas. Keiksmazodziai lietuviu kalboje. Kokiu yra lietuvisku keiksmazodziu. Angliškų keiksmažodžių vartojimas. Vartojami keiksmažodžiai lietuvių kalbos. Visu kalbu keiksmazodziai.

Lietuvių referatas. Keiksmažodžiai – lietuvių kalbos teršalai. Įvadas. Hipotezė. Tikslai ir uždaviniai. Metodika. Darbo rezultatai ir jų analizė. Merginos dažniausiai keiksmažodžius vartoja todėl, kad joms jie padeda ,, išsikrauti‘‘. Vaikinai dažniausiai keiksmažodžius vartoja todėl, kad keiksmažodžiai padeda pasakyti jiems, kas nepatinka. Klasėse. Išvada. Keiksmažodžių vartojimas klasėse. Keiksmažodžių vartojimo dažnumas. Kokius keiksmažodžius mokiniai vartoja dažniausiai? Merginos / vaikinai. Ar dažnai girdite keiksmažodžius iš savo klasės draugų ar pažįstamų? Kokius keiksmažodžius mokiniai girdi iš klasės draugų ar pažįstamų? Ar klasėse imamasi kokių nors priemonių keiksmažodžių vartojimo sumažinimui? Kokių priemonių imamasi keiksmažodžių vartojimo sumažinimui? Keiksmažodžių reikšmės įvairiuose šaltiniuose. Išvados.


Lietuvių kalba - viena seniausių pasaulyje. Ji yra archajiškiausioji iš gyvųjų indoeuropiečių šeimos kalbų, daugiausia išlaikiusi senosios prokalbės ypatybių. Visi žinome, kad kalbą reikia tausoti ir saugoti ypač šiais laikais, kai sparčiai didėja emigracija ir taip sparčiai plinta anglų kalbos vartojimas. Kai kurie žmonės savo kalbos nesaugo: vartoja barbarizmus ir dar blogiau- keiksmažodžius, kurie teršia lietuvių kalbą ir ją daro nepatrauklią. Nepaisant bandymų išstumti keiksmažodžius iš kalbos, išnaikinti ar uždrausti juos vartoti - jie gyvuoja. Nusikeikti dirbant sunkų darbą, supykus, suklupus ar užsigavus tapo beveik norma.

Keiksmažodžių vartojimas priklauso nuo socialinės terpės. Paprastai keiksmažodžius gausiausiai vartoja žemo išsilavinimo, prasčiausio socialinio sluoksnio asmenys.

Informacijos apie keiksmažodžius, jų vartojimą pirmiausia ieškojome mokyklos bibliotekoje ir internete. Visame šiuolaikinės informacijos sraute pavyko rasti vos keletą straipsnių, kurie daugiau nagrinėja užsienietiškus keiksmažodžius, o ne lietuviškus.

Mums buvo įdomu išsiaiškinti, kodėl mūsų bendraamžiai vartoja vienus ar kitus keiksmažodžius ir ką jie mokiniams reiškia, ar plačiai paplitęs lietuviškų keiksmažodžių vartojimas.

  • Lietuvių kalba Referatai
  • 2012 m.
  • Edita
  • 17 puslapių (1593 žodžiai)
  • Lietuvių referatai
  • Microsoft Word 76 KB
  • Keiksmažodžiai - lietuvių kalbos teršalai
    10 - 2 balsai (-ų)
Keiksmažodžiai - lietuvių kalbos teršalai. (2012 m. Lapkričio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/keiksmazodziai---lietuviu-kalbos-tersalai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 15:29