Keinsistinio modelio atsiradimo prielaidos


Įvadas. Džono meinardo keinso biografija.Neoklasistinės ir keinso teorijos prieštaringumas. Keinsistinio modelio atsiradimas. Didžioji depresija ir keinsas. Užimtumo lygis ir visuminė paklausa. Vartojimo kaupimas ir polinkis. Santaupos ir investicijos. Investicijų multiplikatorius. Keinsizmas. Kam atstovauja keinsistai? Keinsizmo laimėjimai. Visuotinai pripažintos keinsizmo idėjos. Is-lm verslo analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.

KEINSIZMO LAIMĖJIMAI1. Pasuko ekonomiką nuo teorijos į ekonominės politikos lauką.

Savo rašomajame darbe, apžvelgiau Dž. M. Keinso idėjas bei populiariausias kriptis, išsivyščiusias iš ekonomikos mąstytojo teorijos. Taip pat darbe aptariau idėjų ypatybes ir subtilumus bei sulyginau XX a. vyravusias nuomones darbo užimtumo atžvilgiu: neoklasistinę ir keinsistinę. Nurodžiau, kodėl keinsistinė teorija ir pranašesnė nei neoklasikų. Samprotaudama supratau, kad Dž. M. Keinsas atnešė didžiulią naudą visuomenei, nepaisant to, kad jo požiūrį kritikavo daugybė socialinių mokslininkų. Ši ne eilinė asmenybė pasitarnavo labiau ne pačia pradine savo teorija, bet jos duotu pradmeniu kitoms teorijoms kurtis bei jų kriptims vystitis. Žymiausia ir šiuolaikiniam pasaulyje pritaikoma visuomenėje kryptis – keinsizmas. Analizuodama šią kryptį ieškojau atsakymus į šiuos klausimus:1. Kas tai?2. Kuo pasižymi?3. Kam skirta?4. Kas jau įgyvendinta?5. Kokia nauda? Nors šiame darbe keinsistinį modelį bei jo atsiradimo prielaidas aptariau glaustai, tačiau manau pakankamai aiškiai, tiksliai. Aptardama išsiaiškinau ir padariau tokias išvadas:1. Visuminė paklausa nėra lygi visuminėms pajamos. Pajamos pasiskirto: santaupoms ir vartojimui.2. Santaupos neprivalo būti lygios investicijoms, tačiau jų atitikimo reikalauja ekonominė pusiausvyra.3. Ruošiant verslo analizę reikėtų pradėti nuo paklausos, o ne gamybos. Paklausa daro daug didesnę įtaką užimtumui.4. Darbo užimtumas priklauso ne nuo pasiūlos, o nuo mokios paklausos. Baigiant, noriu pabrėžti, kad dauguma Dž. M. Keinso idėjų (ypač paklausos ir pasiūlos analizės metotas) yra šiuolaikinės makroekonomikos širdis. Ekonomisto idėjos išlieka populiarios iki šiol, kadangi turi glaudų ryšį su praktika. Jos padėjo ne tik vystitis neoklasicizmui, tačiau ir leido peržvelgti bei pataisyti klasikų metodiką bei principus. Dalinai išsprendė ūmią šiandieninę problemą – nedarbą. Taipogi, kas ir yra svarbiausia, šios idėjos leido žmonijai žengti į naują, perspektyvesnę visuomenę, tobulėti.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 89 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (2935 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Keinsistinio modelio atsiradimo prielaidos
    10 - 2 balsai (-ų)
Keinsistinio modelio atsiradimo prielaidos. (2013 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/keinsistinio-modelio-atsiradimo-prielaidos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:11
×