Keinso teorija


Įvadas. Dž. m. keinso asmenybė. Keinso ekonominė teorija. Visuminė paklausos samprata. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pasirinkau rašyti referatą apie Keinso teoriją, nes norėjau iš arčiau pažvelgti į tai, ką ekonomistai analizuoja dar iki šių dienų. Daugelis Dž. M. Keinso principinių idėjų yra šiuolaikinės makroekonomikos šerdis. Nors šios idėjos paplito po visą pasaulį ir daugelio valstybių ekonomika sėkmingai plėtojosi (nesusidūrė su dideliais nuosmukiais ar didesniu nedarbu), šios Dž. M. Keinso idėjos yra nuolatinių ekonominių diskusijų objektas.

Šio darbo tikslas išanalizuoti mokslinę literatūrą apie Keinso teoriją ir pagrindines idėjas.

Darbo uždaviniai:

Pristatyti Dž. M. Keinso asmenybę;

Pristatyti Keinso ekonominę teoriją;

Aptarti Dž. M. Keinso sampratą į visuminę paklausą.

Dž. M. Keinsas (1883 m. – 1946 m.) - įžymus anglų ekonomistas, iš dalies užtemdęs savo mokytojo A. Maršalo šlovę. Jų požiūriai kardinaliai skyrėsi „didžiosios depresijos“ periodu 1929 – 1933 m. 1906 m. Dž. M. Keinsas baigė Karališkąjį Kembridžo universiteto koledžą. Išklausęs ką tik įvestą A. Maršalo „economics“ kursą įgijo puikų matematinį ir ekonominį išsilavinimą Itono ir Kembridžo universitetuose.

1913 m. pasirodė pirmoji knyga „Indijos pinigų apyvarta ir finansai“;

1919 m. išleido knygą „Ekonominės Versalio taikos sutarties pasekmės“;

Ekonomikos mokslo istorijoje Dž. M. Keinsas pripažįstamas kaip mokslininkas, kurio teorinė ir praktinė veikla XX a. prilyginama konceptualiems XIX a. A. Smito ir D. Rikardo klasikinės politinės ekonomijos darbams.

Svarbiausią dėmesį Dž. M. Keinsas skyrė valstybės fiskalinei politikai, kuri amortizuoja krizę, infliaciją ir nedarbą. Šios politikos esmę sudaro automatinių stabilizatorių veikimas, esant funkcinei priklausomybei tarp valstybės biudžeto ir nacionalinių pajamų, t. y. kaip valstybės išlaidų ir mokesčių pokyčiai lemia perkamosios galios pokyčius. Tokiu būdu, reguliuodama mokesčius ir valstybės išlaidas, šalies ekonomikos sistema gali lanksčiai reaguoti į infliaciją ir nedarbą, sušvelnindama ekonominius svyravimus.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 109 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1692 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovilė
  • Keinso teorija
    10 - 9 balsai (-ų)
Keinso teorija. (2015 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/keinso-teorija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:29
×