Keitikliai Taikomosios galios elektronikos kursinis darbas


Analitinė dalis. Projektinė dalis. Projektinių sprendimų pagrindimas. Scheminiai sprendimas. Keitiklio galios elementų skaičiavimas ir parinkimas Galios transformatoriaus parinkimas. Keitiklio galios schemos tiristorių parinkimas. Inkaro srovės pulsacijų filtravimo droselio skaičiavimas ir parinkimas. Tiristorių apsaugų nuo viršįtampių ir trumpojo jungimo skaičiavimai. Keitiklio informacinės elektronikos elementų pasirinkimas Mikroprocesoriaus modulio elementų parinkimas. Mikroprocesoriaus taktavimo schema su kvarciniu rezonatoriumi TS. Mikroprocesoriaus pradinio nustatymo schema PMS. Mikroprocesorius I8085 CPU. Registras RG. Buferinis stiprintuvas BF. Sistemos kontroleris SK. Atminties įrenginio AĮ elementų parinkimas. Pastovioji atmintis PA. Operatyvioji atmintis OA. Laikmačio schemos LS elementų parinkimas. MPS atliekamų funkcijų aprašymas. Tiristorių valdymo schemos TVS elementų parinkimas. Sinchronizavimo schemos SS elementų parinkimas. Sinusinės įtampos šaltinis. Slenkstiniai elementai. Sinchronizacijos impulsų formuotuvas. Valdymo impulsų formavimo schemos VIFS elementų parinkimas. Trukmės impuslų formuotuvas. Loginė schema. Impulų stiprintuvas. Impulsų transformatorius. TVS atliekamų funkcijų aprašymas. Principinės schemos sudarymas ir aprašymas. Principinės elektrinės schemos elementų paskirtis. Principinės elektrinės schemos atskirų mazgų veikimo aprašymas. Trumpas viso galios keitiklio aprašymas , visuose galimuose darbo rėžimuose. Keitiklio charakteristikų skaičiavimas.

Svarbiausia elektros pavarų funkcija yra suteikti judesį pavieniams arba bendro technologinio proceso susietiems mechanizmams ir kuo geriau, taip pat su mažiausiais energijos nuostoliais visose grandyse patenkinti tų mechanizmų reikšmes. Be to elektros pavara turi apsaugoti mechanizmą nuo perkrovų ir avarinių režimų bei klaidingų operatoriaus veiksmų, signalizuoti apie sutrikimus, suderinti ir blokuoti atskirų mechanizmo mazgų darbą. Pastaruoju metu elektros pavaroms vis dažniau skiriama dar viena funkcija – optimizuoti viso technologinio mechanizmo ar proceso veikimą.

Automatinėms elektros pavaroms valdyti pakanka paprasčiausių operatoriaus komandų. Žmogui tenka tik įjungti pavaras paleidžiant įtaisą, nustatyti reikiamą režimą ir išjungti pavaras, kai reikia mechanizmą sustabdyti. Kartais ir šias komandas siunčia kitos valdymo sistemos, kompleksiškai automatizuojančios iš atskirų mechanizmo sudarytas technologines linijas, apdorojimo centrus ir pramoninius robotus.

Energetinę dalį sudaro galio keitiklis, variklis ir mechaninė grandis. Ši dalis skirta elektros energijai paversti mechanine ir ją perduoti mechanizmui. Varikliui su mechanizmu sujungti naudojamos mechaninės grandys. Jog gali padidinti arba sumažinti greitį, pakeisti judėjimo pobūdį, pavyzdžiui, sukamąjį judesį pakeisti slenkamuoju. Prie mechaninių grandžių priskiriami reduktoriai, sraigtinė, krumpliastiebė ir diržinės pavaros, būgnas su lynu, alkūninis mechanizmas.

Galio keitiklių rūšys ir tipai

Kintamosios srovės reguliatoriai – skirti kintamosios srovės grandinei įjungti arba srovės stiprumui joje keisti. Tiristorinį vienos fazės reguliatorių sudaro simistorius arba du priešpriešais lygiaigrečiai sujungti tiristoriai. Keičiant valdymo kampą α, keičiama grandine tekanti srovė, nes tiristoriai būna ilgiau ar trumpiau atviri.

Nuolatinės srovės ir įtampos reguliatoriai –Jie periodiškai prijungdamiarba atjungdami apkrovą, keičia vidutinę srovę, tekančią iš nuolatinės įtampos šaltinio, o kartu ir įtampą apkrovoje. Tokiuose valdikliuose elektroninį jungiklį visą laiką veikia tiesioginė įtampa, todėl keitiklių schemoje naudojami arbaabsoliučiai valdomi ventiliai arba papildomos grandinės, skirtos tiristoriams uždaryti.

Įtampos reguliatoriai yra žeminantis, skirtas valdyti srovei tekančiai iš aukštesnės įtampos šaltinio į žemesnės įtampos šaltinį taigi kartu ir įtampai apkrovoje. Įtampą aukštinantis reguliatorius skirtas srovei, tekančiai iš žemesnės įtampos šaltinio į didesnės nuolatinės įtampos šaltinį valdyti.

Inverteriai jie skirti keisti nuolatinei įtampai (srovei) į kintamają ir perduoti energijai iš nuolatinės srovės grandinės į kintamosios srovės grandinę. Jie skirstomi į priklausomuosius ir nepriklausomuosius (autonominius).

Dažnio keitikliai skirti veino dažnio kintamajai įtampai keisti kito, pastovaus ar keičiamo, dažnio kintamąja įtampa. Jie naudojami kintamosios srovės variklių greičiui reguliuoti. Skirstomi į keitiklius su nuolatinės srovės grandimi ir tiesioginio ryšio keitiklius.

Trafazį galios keitiklį su nuliniu laidu sudaro trys induktyvumo ritės, pro kurias teka fazės . Po kiekvienos ritės prijungti tiristoriniai ventiliai . Kiekvienu laiko momentu atidarinėjant tiristoriaus, karpome sinusoide, ir taip keičiame išėjimo srovę ir įtampą. Išėjimo srovę ir įtampa, galime reguliuoti keisdami tiristorių valdymo kampą.

Galios keitiklio valdymui, rinksimės mikroprocesorinę valdymos sistemą, kadangi tokios sistemos šiais laikais naudojamos labai plačiai, elektronikoje, pramonėje, medicinoje ir kitur. Mikroprocesorinė sistema pasižymi tiksliu įrenginių valdymu.

MP – tai mikroprocesorius, tai svarbiausia mikroprocesorinės sistemos dalis. Mikroprocesorius skirtas skleisti pirminius signalus, kurie perduodami per sistemos magistralę (SM) į kitus sistemos modulius. Per sistemos magistralę, duomenys gali ne tik būti išsiunčiami iš procesoriaus, bet tiek ir į procesorių. Tai priklauso nuo įvesties – išvesties įrenginio (Įv – Iš. Į).

atskirų elementų paskirtį ir funkcijas;

bendrąjį sistemos funkcionavimo aprašymą.

Droselis, mažinantis variklio inkaro srovės pulsaciją, jungiamas nuosekliai variklio inkaro grandinėje visose valdomų lygintuvų galios schemose. Droselis didina inkaro grandinės elektromagnetinę konstantą. Pagrindinė droselio parinkimo sąlyga yra srovės tolydumas (nėra trūkių srovių) visame variklio apkrovų nuo iki ir valdymo kampų nuo iki kitimo intervale, stengiantis apriboti inkaro srovės pulsacijas iki.

– pavaros greičio reguliavimo diapazonas nustatomas pagal technologinio proceso reikalavimus (parenkamas 50 – 100); Variklio maksimalus ir minimalus leistini greičiai gali būti nurodyti žinynuose ir kataloguose.

  • Elektrotechnika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 973 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 35 puslapiai (3916 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edvinas
  • Keitikliai Taikomosios galios elektronikos kursinis darbas
    10 - 5 balsai (-ų)
Keitikliai Taikomosios galios elektronikos kursinis darbas. (2015 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/keitikliai-taikomosios-galios-elektronikos-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 21:19
×