Keleivių pervežimo oro transportu logistika


Teorinė keleivių pervežimo oro transportu logistikos analizė. Oro transporto logistikos apibrėžimas. Keleivių gabenimo oro transportu logistikos valdymas. Empirinė keleivių pervežimo oro transportu logistikos analizė. Tarptautinis Vilniaus oro uostas. Tarptautinis Kauno oro uostas. Tarptautinis Palangos oro uostas. Tarptautinis Šiaulių oro uostas. Keleivių pervežimo oro transportu logistikos rezultatai ir pasiūlymai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Pirmasis komercinis skrydis buvo atliktas 1970m, kuris galėjo gabenti 416 keleivius. Tobulėjant technologijoms, buvo sukurti didžiuliai lėktuvai, kurie gali gabenti apie 900 keleivių vienu metu. Šiomis dienomis oro transportas, transporto sistemos pasaulyje užima svarbią vietą. Žmonės daug keliauja po visą pasaulį, tai patogiausia ir greičiausia - oro transportu. Anksčiau, kai pasaulyje dar nebuvo oro uostų bei lėktuvų, kelionės užtrukdavo daug ilgiau. Oro transportas naudojamas keleivių bei krovinių gabenimui. Tačiau krovinių gabenimas oro transportu yra labai brangus, todėl pagrindinis oro transporto bendrovių pajamų šaltinis yra keleivių gabenimas į įvairias šalis.

Tikslas – atlikti teorinę keleivių gabenimo oro transportu logistikos analizę ir pateikti praktinės veiklos analizę.

Uždaviniai:

1.Apibendrinti teorinius keleivių gabenimo oro transportu logistikos aspektus.

2.Parengti keleivių gabenimo oro transportu logistikos empirinę analizę.

3.Pateikti keleivių gabenimo oro transportu logistikos rezultatus ir pasiūlymus.

Darbo metodai:

1.Mokslinės literatūros analizė.

2.Statistinių duomenų analizė.

Anot R. Minalgos (2004), pagrindinė oro transporto kompanijų veikla yra keleivių gabenimas. Keleivių vežimo pajamos sudaro pagrindinę dalį pajamų, gaunamų iš komercinės oro transporto veiklos. Todėl daugelis krovinius gabenančių oro kompanijų ir bendrovių savo veiklą pradėjo nuo keleivių vežimo. Kartu su keleiviais buvo gabenamas ir jų bagažas, pašto siuntos, o lėktuvuose atsiradus daugiau papildomos vietos, imta gabenti ir krovinius.

Vienas pagrindinių oro transporto privalumų yra greitis. Lėktuvai skrenda dideliais greičiais ir trumpiausiais maršrutais. Keleivių gabenimas lėktuvas garantuoja trumpą skrydžio laiką, saugumą ir aukštą aptarnavimo lygį. Oro transporto išlaidos gali būti labai didelės, tačiau dažni reisai bei oro transporto maksimalus išnaudojimas leidžia sumažinti bilietų kainas. Kitas privalumas –saugumas. Statistika rodo, kad tai yra saugiausia transporto rūšis (Pavojingiausia transporto rūšis – automobiliai. Antrojoje vietoje – vandens transportas. Trečiojoje – geležinkeliai. Ir paskutinę – ketvirtąją – vietą užima oro transportas). Taip pat kaip privalumą galima išskirti, oro transportas aprūpina kritiškai svarbią infrastruktūrą pasaulinei ekonomikai. (Gonene R., Nicoletti G., 2001)

  • Microsoft Word 706 KB
  • 2015 m.
  • 24 puslapiai (4143 žodžiai)
  • Universitetas
  • Radvile111
  • Keleivių pervežimo oro transportu logistika
    10 - 1 balsai (-ų)
Keleivių pervežimo oro transportu logistika. (2015 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/keleiviu-pervezimo-oro-transportu-logistika.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 11:28
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo