Keleivių vežimai lynų transportu Europoje


Įvadas. Aleksoto funikulierius. Žaliakalnio funikulierius. Stačiausias funikulierius Europoje. Grenoblio-Bastilijos funikulierius. Štutgarto lyno geležinkelis. Zakopanė kalnų keltuvai. Bugelinis keltuvas. Gondolinis keltuvas. Krėslinis keltuvas. Didysis gondolinis keltuvas. Išvados. Paveikslėlių sąrašas. Literatūros sąrašas.


Nuo seniausių laikų lynų transportas buvo taikomas kalnuose žmonėms bei kroviniui gabenti. Laikui bėgant ši transportavimo sistema buvo panaudota ir miestose, bet pagrindinis jos veiklos principas nepakito – įrengiami stačiuose šlaituose keleiviams vežti. Lynų transportą galima paskirstyti į tris rūšis: bėgyniai lynų vežimai, keltuvai ir funikulieriai.

Grenoblio – Bastilijos funikulierus atidarytas 1934 metais rugsėjo 29 diena. Funikulierius apjungia Grenoblio miesto cenrtą su buvuse Bastilijos tvirtove, esančia kalno papėdėje.

Pagal 2009 metų duomenys, mieste gyveno apie 159 tūkstančiai žmonių. Miesto plotas 18,13 km².

1934 metais funikulieriaus atidarymas Grenoblio mieste nebuvo naujėna Prancuzijoje. Dar prieš dešimtmeti buvo pastatytas Aiguille du Midi regione funikulierius, kuris gabeno žmones ir krovinius. Europoje tuo laikų taip pat buvo gana nemažai šių transportavimo sistemų. Tačiau Grenoblio funikulierius buvo pirmasis pasaulyje miesto funikulierius, gabenantis žmones tiesiai iš miesto centro.

Antra jo sustojimo aikštelė yra 482 metrų aukštyje, lyno ilgis 685 metrai. Kelionės laikas svyruoja nuo 3 iki 4 minučių. Į kabinas telpa 15 žmonių. Per metus funikulierius dirba 4000 valandų, kai vidutinis Pranūzijos kalnų keltuvų darbo laikas per metus yra 1200 valandų. Per metus funikulieriumi pasinaudoja apie du milijonai turistų.

Štutgarto lyno geležinkelis jungia Sudheimer Platz stotelę esančia Štutgarto slėnyje ir Degorloch miško kapines.

Lyno geležinkelis buvo atidarytas 1929 metais spalio 30 diena. Buvo statytas tam, kad palengvinti lankytojams įveikti 90 metrų aukščio kalną, kuriame yra Štutgarto kapinės. Bendras lyno ilgis 536 metrai. Didžiausias kilimo kampas 28,3%. Kelionė i viena puse užtrunka apie 3 minutes. Bendras keleivių skaičius – 74. 2004 metais linija buvo modernizuota, siekiant patenkinti naujus Europos Sąjungos saugos reikalavimus.

  • Microsoft Word 198 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1594 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edgar
  • Keleivių vežimai lynų transportu Europoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Keleivių vežimai lynų transportu Europoje. (2018 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/keleiviu-vezimai-lynu-transportu-europoje.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 21 d. 08:34
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!