Keleivių vežimų rinkų pasiskirstymas tarp atskirų transporto rūšių Lietuvoje


Įvadas. Transporto rūšių skirstymas. Keleivių vežimas. Kelių transportas. Geležinkelių transportas. Vandens transportas. Oro transportas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Dažnai tenka susimąstyti, ką iš tikrųjų reiškia ir kokią reikšmę mūsų kasdienybėje turi keleivių vežimas. Tai neatsiejama kasdienybės dalis. Kiekviena diena keleiviai vyksta iš taško A į tašką B, o jiems pasiekti renkamasi vis skirtingos transporto rūšys. Iš viso jų yra keturios: kelių transportas, geležinkelių transportas, oro transportas, vandens transportas (vidaus vandenų ir jūrų transportas).

Mūsų darbo tikslas yra nustatyti kaip pasiskirto keleiviai per visas keturias transporto rūšis per praėjusius 2012 – 2014 metus.

Darbo uždaviniai: trumpai supažindinti su transporto rūšimis, jas apibūdinti. Išskirti pagrindinę transporto rūšį bei išsiaiškinti jos populiarumo priežastis. Be to, ištirti keleivių vežimų rinkų pasiskirstymo priežastis ir padarinius.

Transportas – tai ūkio šaka, apimanti keleivių ir krovinių vežimą įvairiomis transporto priemonėmis. Visos šalys kuria transporto sistemą, ją sudaro visi susisiekimo keliai, transporto įmonės ir priemonės. Transportas skirstomas pagal kelius, kuriais vežami keleiviai ir kroviniai. Yra nustatytos keturios transporto rūšys:

Sausumos transportas, kurį sudaro kelių ir geležinkelio transportas

Vandens transportas (kartais dar smulkinamas į vidaus vandenų ir jūrų transportą)

Žinoma, norit vežti keleivius reikia leidimo, kurį išduoda inspekcija. Tad keleiviai vežami tik pagal nustatytą tvarką. Tačiau, iškyla konkurencija, tarp šių transporto rūšių. Skirtingos kainos, susisiekimo galimybės, greitis, saugumas. Todėl, norint išsiaiškinti bendrus transporto rūšių dėsningumus, yra labai svarbu sekti keleivių skaičių skirtumus tarp šių transporto rūšių.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 63 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1376 žodžiai)
  • Gintarė
  • Keleivių vežimų rinkų pasiskirstymas tarp atskirų transporto rūšių Lietuvoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Keleivių vežimų rinkų pasiskirstymas tarp atskirų transporto rūšių Lietuvoje. (2015 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/keleiviu-vezimu-rinku-pasiskirstymas-tarp-atskiru-transporto-rusiu-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:35
×