Kelias į vergovę knygos analizė


12vergoves metu knyga. 12vergoves metu rasinys. 12 vergoves metu knyga aprasymas. Rasinys apie vergove. 12 vergoves metu analize. Potemė knygos pristatymas. Rasiniai apie vergove.

Sociologijos referatas. Liberalizmas. Socializmas. Individualizmas. Kolektyvizacija. Monopolija. Vokietija. Anglija. Laisvės kaina. Išvada.


Žmonės turi daug idėjų, nori pakeisti pasaulį, kad jis būtų geresnis ir lygus visiems. Laikotarpis iki XVI-XVII amžiaus daugeliui žmonių asocijavosi su barbariškumu, kuomet kilmingieji ir valdovai save laikė hierarchinės piramidės viršūnėmis, nes išnaudojo žemesniuosius luomus. XVII amžiuje išryškėjo liberalizmas, kuris skelbė, kad teisė valdyti įgaunama ne iš Dievo ar kito antgamtiško valdžios šaltinio, bet iš tautos. Liberalizmas skelbė teisę į laisvę, gyvybę ir nuosavybę. Visi turėjo lygias teises, valdžia visiškai nesikišo į ekonomiką susidarė sąlygos konkurencijos vystymuisi. Būtent liberalizmo laikotarpiu atsirado naujasis visuomenės sluoksnis – pramoninkų ir prekybininkų. Darbininkijos sluoksnio socialinė būklė palyginus su kitais visuomenės sluoksniais buvo pati blogiausia, kadangi gyveno tik iš atlyginimo ir buvo priklausomas nuo galimybės susirasti darbo. Šis sluoksnis labiausiai tikėjosi valdžios įsikišimo į ekonomiką, suteikiant jiems socialinę pagalbą.

  • Sociologija Referatai
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (1921 žodis)
  • Sociologijos referatai
  • Microsoft Word 20 KB
  • Kelias į vergovę knygos analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Kelias į vergovę knygos analizė. (2013 m. Birželio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/kelias-i-vergove-knygos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 23:39