Kelias nėra lauko laukas kuriame turime kovoti


Lietuvių rašinys. „Kelias nėra karo laukas, kuriame reikia kovoti „.


Vaikystėje, kaip ir visi maži vaikai, svajojau turėti dviratį. Paaugęs supratau, kad tai puiki ne tik susisiekimo priemonė, bet juo mielai važinėjuosi laisvalaikiu.

Dabar mes, paaugliai skubame greičiau užaugti, sulaukti 18 – ojo gimtadienio ir kuo skubiau rankose turėti vairuotojo pažymėjima.

Mūsų protėviai net nesvajojo, negalvojo, kad pasaulyje bus tiek daug gerų susisiekimo kelių ir greitkelių. Bet prieš išvažiuojant į judrius kelius ir patekdami į intensyvų eismą, privalome žinoti gerai eismo taisykles. Norint tinkamai elgtis kelyje,vairuotojai privalo tas taisykles suprasti, nes žinojimas be supratimo, mano nuomone nieko vertas. Tai liečia tiek vairuotojus, tiek dviratininkus, tiek pesčiuosius. Už saugų eismą kelyje esame atsakingi mes visi. Ir tai reikia pradėti daryti nuo savęs. Jai visi mes taip elgtumės, manau kelyje sumažėtų nelaimių.

Manau žmonės turi būti tolerantiški vienas kitam, nes teisę naudotis keliais turi visi. Atsakingai turime elgtis visi. Geri įpročiai ir dėmesingumas gali garantuoti, kad savo kelionės tikslą pasieksime saugiai. Kad kelyje neįvyktu nelaimė, geras vairuotojas turi rūpintis ir savo sveikata, nevairuot ilgai be poilsio. Griežtos baudos, išgėrus draudžiamų vaistų bei alkaholio, padės tik tam kartui. Žmogus turi pats susivokti savyje, kad taip daryti negalima dėl savęs, dėl kitų. Nes išgėrus sumažėja dėmesys, o sumažėjus dėmesio stoka, gali įvykti skaudi nelaimė. Jauni ir nepatyrę vairuotojai keliuose padaro žymiai daugiau avarijų. Vairuotojai naujokai dažnai įsivelia į įvairiausias situacijas kurios baigiasi nelaimingais atsitikimais.

  • Lietuvių kalba Rašiniai
  • 2015 m.
  • Rokas
  • 2 puslapiai (657 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lietuvių rašiniai
  • Microsoft Word 13 KB
  • Kelias nėra lauko laukas kuriame turime kovoti
    10 - 9 balsai (-ų)
Kelias nėra lauko laukas kuriame turime kovoti. (2015 m. Vasario 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/kelias-nera-lauko-laukas-kuriame-turime-kovoti.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 05:54