Keliavimas autostopu


Keliavimas autostopu.

Iš tiesų keliavimas autostopu yra būdingas ne tik Europai, bet ir už jos ribų esančioms šalims. Pavyzdžiui Kuboje, vežti autostopininkus yra privaloma valstybiniais automobiliais, jeigu juose yra laisva vieta. Čia tranzuojantiems žmonėms yra specialiai sukurtos vietos, kurie yra paimami pagal eilę t.y kas pirmesnis eilėje tą pirmą ir paveža. Nepale – keliavimas autostopu dažniausiai būna kaimo vietovėse, kadangi automobilių nėra per daug. Taip pat Izraelis nėra išimtis, čia keliavimas autostopu yra labai paplitęs. Tranzavimo vietos įrengtos autostradose bei pagrindinių kelių sankirtose, kurios vadinamos „Trempiyada“. Dažniausiai tuose vietose galima pamatyti labai daug laukiančių keliautojų - autostopininkų, kurie yra vadinami „trempists“. Taip pat šiuose vietose dažniausiai yra ir autobusų stotelės. Įdomus faktas yra tas, kad Izraelis pasižymi specialia bendravimo kalba - gestais tarp autostopininko ir vairuotojo.

Jokiais būdais nepatariama keliauti su rėminėmis kuprinėmis, priraišioti kilimėlius ar miegmaišius iš išorės ir kitaip sudarinėti griozdiškumo įspūdį. Kuo didesnė kuprinė, tuo mažesnis jūsų greitis. Taip pat reiktų žinoti, jog stabdant mašinas, vairuotojai turi matyti jūsų kuprinę. Tai parodo, jog jūs esate keliautojas, o ne šiaip tingite iki namų paeiti keletą kilometrų.

Markeris. Markeris geriausias yra juodas ir rašantis storai. Reikalingas jis rašant užrašus ant lentelių, dažniausiai į kurią kryptį yra keliaujama. Taip pat yra patartina iš anksto apsirūpinti popieriaus lapais.

Taip pat be šių išvardintų daiktų, dar yra priskiriami:

Šie išvardinti daiktai, yra tik rekomenduojamo pobūdžio. Kiekvienas keliautojas, pats įsideda į savo kuprinę jo akimis reikiamus daiktus.

Taip pat internetinėse erdvėse yra skelbiami kelionių autostopu rekordai, masiniai tranzavimai bei tranzavimo akcijos:

Joe Bennett iš Naujosios Zelandijos aplink pasaulį autostopu keliavo apie dešimt metų.

Taigi, kelionė autostopu – savitas, galbūt rizikingas, tačiau puikus ir gana pigus būdas keliauti ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje. Iš pirmo žvilgsnio, keliauti autostopu atrodo paprasta: išėjai i plentą, pakėlei ranką, susistabdei automobilį ir važiuoji, tačiau tai yra kur kas sunkiau. Reikia mokėti įtikinti vairuotoją sustoti, pasirinkti tinkamą kelionei aprangą, daiktus, maršrutą bei draugus. Kelionė autostopu pasižymi auksine taisykle – keliaujantys autostopu už kelionę nemoka, todėl tai galima vadinti lengviausiais pasiekiamais ir trumpiausiais vartai į nuotykius.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (4307 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aneta
  • Keliavimas autostopu
    10 - 2 balsai (-ų)
Keliavimas autostopu. (2015 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/keliavimas-autostopu.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 08:25
×