Kėlimo įrengimai


Kėlimo įrengimai. kėlikliai, suktuvai, talės,. liftai ir kranai. Kėlikliai. Hidraulinis kėliklis. Suktuvai. Talės. Elektrinės grandininės talės. Elektrinės lyninės talės. Liftai. Kranai. Bokštinio krano dalys. Bokštinio krano valdymo įrenginiai. Valdomas radijo ryšiu. Radijo pultas. Valdymas iš kabinos. Valdymo pultas iš kabinos. Naudota literatūra.

Kėlimo įrengimai. kėlikliai, suktuvai, talės, liftai ir kranai.

Krovinių kėlimo įrenginiai skirti kroviniams pakelti vertikalia kryptimi, taip pat jiems perkelti iš vieno plokštumos taško į kitą. Krovinių kėlimo įrenginiai naudojami įvairiuose remonto, montavimo darbuose ir kt.

Tai paprastieji kėlimo įrenginiai naudojami kroviniams pakelti į nedidelį aukštį ( iki 0,8÷1 m). Jų keliamoji galia būna nuo 0,5 iki 200 t. Pagal konstrukciją ir veikimo principą kėlikliai būna : sraigtiniai, krumpliaratiniai, hidrauliniai ir strektiniai. Kėlikliai būna rankiniai ir mašininiai.

Naudojant kėliklius pakėlimui ar laikymui, būtina laikytis tokių atsargumo priemonių: niekada nedirbti po pakelta transporto priemone, kuri yra laikoma tik kėlikio/kėliklių; naudoti tik tinkamą kėliklį. Jo keliamoji galia turi užtikrinti saugų pakėlimą ir laikymą. būtina naudoti papildomas atramas; kėlikliai turi būti naudojami tik ant stabilaus, tvirto, lygaus paviršiaus; turi būti numatytos ir atliekamos kėliklių tikrinimo ir priežiūros procedūros pagal gamintojo nurodymus, siekiant užtikrinti, kad jie būtų geros būklės; operatoriai turi būti apmokyti teisingai naudoti tokius įrenginius pagal gamintojo nurodymus.

Suktuvai – tai mechanizmai, kuriais krovinys keliamas vyniojant lyną ant būgno. Kartais vietoje lyno ir būgno naudojama grandinė ir žvaigždutė. Suktuvai būna rankiniai ir mašininiai. Pagal būgnų skaičių suktuvai būna vienabūgniai ir daugiabūgniai.

Rankinį suktuvą sudaro rankena (1) , kuria per reduktorių (2) sukamas būgnas (2) . Darbo saugumui užtikrinti naudojamos saugios rankenos. Rankiniai suktuvai naudojami kaip savarankiški įrenginiai, o kartais jie būna kėlimo įrenginių sudėtinė dalis.

  • Transportas Skaidrės
  • MS PowerPoint 4652 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (976 žodžiai)
  • Ernestas
  • Kėlimo įrengimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Kėlimo įrengimai. (2015 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/kelimo-irengimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 00:34
×