Kelio endoprotezavimas


Įvadas. Literatūros studijavimas. Kelio sąnario sandara. Kelio sąnario pagrindinės skausmo priežastys. Konservatyvus gonartrozės gydymas. Chirurginis gydymas. Pacientų parengimas kelio sąnario endoprotezavimo operacijai. Pacientų slauga prieš kelio sąnario endoprotezavimo operaciją. Premedikacija. Paciento stebėjimas ir slauga operacijos metu. Operacijos metu taikoma anestezija. Dažniausios komplikacijos po anestezijos. Ūminės komplikacijos. Pooperacinės komplikacijos. Pacientų slauga pooperaciniame periode chirurginiame skyriuje. Saugios aplinkos palaikymas. Bendravimas. Kvėpavimas. Širdies ir kraujagyslių sistema. Skausmas ir jo malšinimas. Žaizdos ir dreno priežiūra. Valgymas ir gėrimas. Tuštinimasis ir šlapinimasis. Asmeninis švarinimasis ir rengimas. Paciento slauga transfuzijos metu. Kūno temperatūros reguliavimas. Judėjimas. Užimtumas ir lyties raiška. Miegojimas. Mirimas. Tyrimo metodika. Tiriamųjų imtis. Tyrimo metodas. Tyrimo eiga. Tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Dokumentų analizės rezultatai ir jų aptarimas. Stebėjimo protokolo analizė ir aptarimas. Saugios aplinkos palaikymas. Skausmas ir jo malšinimas. Žaizdos ir drenų priežiūra. Bendravimas. Kvėpavimas. Širdies ir kraujotakos veikla. Transfuzija. Kūno temperatūros reguliavimas. Šlapinimasis ir tuštinimasis. Valgymas ir gėrimas. Asmens švarinimasis ir rengimasis. Judėjimas. Darbas ir žaidimas. Lyties raiška. Miegojimas. Mirimas. Išvados ir pasiūlimai.

Šis darbas yra aktualus praktikos bei teorijos atžvilgiu. Vystosi bei tobulėja slaugos mokslas ir praktika, tačiau literatūros slaugos klausimais pacientų po kelio sąnario endoprotezavimo operacijų yra nedaug ir dažniausiai aprašoma bendra chirurginių ligonių slauga. Tyrimu siekiama išsiaiškinti kuo ypatinga slauga po kelio sąnario EP operacijų.

Šio darbo tikslas: Išanalizuoti pacientų slaugą po kelio sąnario endoprotezavimo operacijų chirurginiame skyriuje.

Uždaviniai:

1.Išsiaiškinti slaugos problemas po kelio sąnario endoprotezavimo operacijos.

2.Išnagrinėti slaugos veiksmus po kelio sąnario endoprotezavimo operacijos.

3.Išsiaiškinti galimas komplikacijas po kelio sąnario endoprotezavimo operacijos.

Tyrimo objektas: pacientų po kelio sąnario endoprotezavimo operacijų slauga.

Tiriamųjų imtis, tyrimo metodas: 20 pacientų ligos istorijų ir slaugos stebėjimo lapų analizę.

Darbe siekta pademonstruoti šias profesines kompetencijas:

1.Anestezijos ir intensyvios slaugos organizavimas ir įgyvendinimas.

2.Mokymas tausoti sveikatą ir rūpintis ja įgyvendinant anesteziją ir intensyviąją slaugą.

3.Anestezijos ir intensyviosios slaugos praktikos plėtojimas.

  • Medicina Bakalauro darbas
  • Microsoft Word 1413 KB
  • 2014 m.
  • 60 puslapių (12284 žodžiai)
  • Zenkevic
  • Kelio endoprotezavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kelio endoprotezavimas. (2014 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kelio-endoprotezavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 17:02
×