Kelionių organizatoriaus steigimas ir veiklos organizavimas


Įvadas. Situacijos analizė. Situacijos analizė pasaulyje bei Europoje. Situacijos analizė Lietuvojebei Kauno mieste. Ii kelionių organizatoriaus vieta. Patalpos ir jų įrengimas. Įmonės registravimas. Įmonės veiklų rūšys. Įmonės darbuotojai. Darbuotojų pareigos. Darbuotojų darbo užmokestis. Kelionių rinkiniai. Rėmimas ir reklama. Išvados. Informacijos šaltiniai.

Mano darbo tikslas: sukurti kelionių organizatoriaus steigimo ir veiklos organizavimo projekto planą.

Kelionių organizatoriui, kaip ir kiekvienai įmonei, vieta yra vienas labai svarbus faktorius. Nuo tinkamo vietos pasirinkimo priklauso ir tolimesnė įmonės veikla, kadangi netinkamai pasirinkus vietą galima sulaukti mažesnių pajamų, dėl mažesnio klientų srauto.

Aš savo įmonę įkurčiau Kauno mieste, kadangi esu kaunietis. Kaunas yra antras pagal dydį miestas Lietuvoje. Šiame mieste tinkamai pasirinkus vietą netrūktų klientų.

Įmonę nusprendžiau įkurti Savanorių prospekte esančiame prekybos centre „N“, kadangi jis yra įsikūręs vienoje didžiausių ir judriausių Kauno gatvių – Savanorių prospekte. Pro šią vietą praeina dideli srautai pėsčiųjų, pravažiuoja daugybė automobilių. Taipogi yra geras susisiekimas viešuoju transportu. Šalia yra patogių aikštelių palikti nuosavą automobilį. Šis prekybos centras yra renovuojamas ir ateityje žadama pritraukti nemažai lankytojų, kas pritrauktų potencialių klientų ir į mano įmonę.

Patalpas nuomočiaus pirmame aukšte 48.13 kv. metrų plote, šioje vietoję būtų įsikūrusi visa įmonė. Šis plotas yra prie pat įėjimo iš gatvės pusės taigi būtų gerai matoma ir nesunkiai randama vieta. Nuomos kaina šiame prekybos centre yra 15lt už kvadratinį metrą, mano nuomojama patalpa kainuotų 721,95 litų per mėnesį.

Steigdamas savo įmonę, nusprendžiau, kad jos teisinė forma bus UAB, nes manau, kad šis verslas yra susijęs su didesne ūkine rizika. UAB įstatinis kapitalas negali būti mažesnis kaip 10 tūkst. litų. Tokios teisinės formos įmonės už savo prievoles atsako tik savo (bendrovės) turtu. Nenusisekus verslui, rizikuočiau tik tuo turtu, kurį įnešiau į bendrovę, o ne savo asmeniniu turtu.

Pažymėjimą, išduotą Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos, įrodantį, kad įmonė gali teikti kelionių organizatoriaus paslaugas;

Atlyginimas notarui už paslaugas steigiant uždarąją akcinę bendrovę yra 350 litų.

Gavus notaro patvirtintus steigimo dokumentus, reikia juos pateikti VĮ Registrų centrui.VĮ Registrų centrui pateikiami dokumentai:

4. Pažyma su asmens, turinčio teisę sudarinėti sandorius, parašo pavyzdžiu;

6. Pažyma su taisykle, pagal kurią asmenys veikia juridinio asmens vardu.

Kelionių organizatorius „N“ teiks kelionių organizavimo ir su tuo susijusias paslaugas, t.y.:

užsakys vietas apgyvendinimo įmonėse užsienyje ir Lietuvoje, viešojo maitinimo įmonėse;

Minimalus grupės skaičius – 18 žmonių. Grupinės kelionės bus organizuojamos 1 ar 2 kartus per mėnesį.

Turizmo įmonė „N“ taip pat pardavinės kitų kelionių organizatorių organizuotas turistines keliones, todėl pasirašysim tarpininkavimo sutartį su tokiais kelionių organizatoriais kaip: „Novaturas“, „Tez Tour“ ir kitais. Nuo kiekvienos parduotos kelionės mano įmonė gaus atitinkamą komisinį mokestį (8 %-15 % nuo kelialapio kainos).

Jeigu kitos kelionių agentūros norės perpardavinėti mano organizuojamas keliones, su jomis taip pat pasirašysiu tarpininkavimo sutartį.

Įmonės veiklos pradžioje numatoma, kad dirbs 6 darbuotojai, tai: direktorius (savininkas), vadybininkas, 3 kelionių agentai ir buhalterė. Jų pareigos:

Direktorius (savininkas) – įmonės savininkasesu aš. Būsiu atsakingas už visų darbuotojų darbo organizavimą, darbą su personalu, veiklos kontrolę. Ši įmonė nauja ir dar nedidelė, todėl gali būti, kad pradžioje man gali tekti atlikti ir daugiau darbų, pavyzdžiui, kurti kelionių maršrutus, prireikus konsultuoti klientus ir pan.

Vadybininkas – mano pavaduotojas, kontroliuos darbuotojų darbą, kurs turistinius maršrutus, bus atsakingas už reklamos vykdymą, internetinio puslapio tvarkymą, projektų vykdymą, registruos visus pirkimus registracijos žurnale, organizuos paslaugų ir prekių pirkimus, konsultuos klientus ir pardavinės keliones.

  • Turizmas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 138 KB
  • 2014 m.
  • 27 puslapiai (4814 žodžiai)
  • Kolegija
  • Adomas
  • Kelionių organizatoriaus steigimas ir veiklos organizavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kelionių organizatoriaus steigimas ir veiklos organizavimas. (2014 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kelioniu-organizatoriaus-steigimas-ir-veiklos-organizavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 17:54
×