Kelionių organizavimas Taizė


Taizė. Istorija. Pamaldų tradicijos. Gyvenimo būdas. Būstas. Buities darbai. Maistas. Oyak‘as. Tylos prižiūrėtojai. Brolių vienuolių dirbtuvės. Naudoti šaltiniai.


Šiandien, kai pasaulis vis labiau modernėja, o žmonės vis daugiau ir daugiau keliauja atsiranda vis daugiau turizmo rūšių, kurių pagrindiniai motyvai nėra tik keliavimas ar gražių vietų lankymas. Šiame darbe pristatysime viena iš turizmo rūšių – piligriminį turizmą, bei viena garsiausių piligrimystės vietų Europoje – Taizė.

Jei Taizė tikimasi romantiško prancūziško penkių žvaigždučių viešbučio su aptarnaujančiu personalu ir minkštomis lovomis – ši kelionė netinkama. Į vienuolyną atvykę svečiai apnakvindinami palapinėse arba bendrabučiuose. Kuriuose yra tik dviaukštės lovos ir spintelės. Taizé kaimelyje gyvenimo sąlygos yra labai paprastos. Vykstant į Taizė reikia pasiimti palapines. Taip pat su savimi turėti miegmaišį, čiužinį ir antklodę. Jei tikrai negalite atsivežti palapinės, greičiausiai būsite apgyvendinti vienoje iš palapinių arba namelių (vaikinai ir merginos atskirai).

Kai kurie žmonės gali būti apgyvendinti pas vietinius gyventojus kaimeliuose šalia Taizé. Žinoma jei norite patirti jų svetingumą. Tie, kurie apsistoja pas vietinius gyventojus, kiekvieną dieną iš namų išvyksta anksti ir grįžta pakankamai vėlai. Šeštadienį arba sekmadienį jie būna pakviesti praleisti keletą valandų su priimančia šeima, o taip pat kartu pavalgyti. Tie žmonės, kurie būna apgyvendinti šeimose, taip pat turėtų atsivežti čiužinį ir miegmaišį, tam atvejui, jei tektų miegoti ant grindų.

Maistą Taizė gamina taip pat svečiai. Surenkama komanda, kuri tą dieną yra atsakinga už maisto ruošimą, išdalijimą, indų plovimą. Kadangi, Taizė savaitei dalyvauja net keli tūkstančiai žmonių, maistas būna kuo paprastesnis, kad būtų lengva paruošti. Tai įvairios košės, troškiniai.

Pusryčiams patiekiama arbata, ar kakava, prancūziškas ragelis, gabalelis sviesto ir prancūziško sūrio.

Pietums- troškiniai, ar košės, jei reikia , duonos rikelė, vandens dubenėlis.

Vakarienė- taip pat rimtesnio maisto porcija.

Oyak‘as yra mažas kioskas, kur galite pirkti savikaina gėrimų, užkandžių ir kitų daiktų kasdieniam naudojimui. Vakare jūs sutiksite daug jaunų žmonių kartu kurti muziką ir linksminti save. Alkoholio pasiskirstymas yra apribota iki vieno gėrimo vienam asmeniui per dieną. Oyak yra į provincijos miestą Douala , Kamerūnas 

Ši frazė geriausiai atspindi veiklą, kurią vygdo broliai vienuoliai Taizė vienuolyne. Nei vienas iš jų neturi jokio turto , o kad pragyventų ir galėtų išlaikyti vienuolyną jie dirba savo dirbtuvėse, kuriose gamina įvairiausius suvenyrus: Taizė kryželius, pakabukus, įkonas,įvairius tapybos darbus taip pat rašo knygas, įrašinėja kompaktus. Ir visą tai jie pardavinėja mažoje krautuvėlėje esančioje pačiame Taizė – iš to jie ir gyvena.

  • Turizmas Referatas
  • Microsoft Word 1409 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (2752 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintare
  • Kelionių organizavimas Taizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Kelionių organizavimas Taizė. (2016 m. Sausio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kelioniu-organizavimas-taize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:15
×