Kelionių tikslai ir nauda šiandiena ir prieš daugelį metų


Kelionių nauda. Kelioniu nauda zmogui. Magelano kelionės reikšmė. Fernando magelano keliones reiksme. Radvilos naslaitelio laikais keliones buvo varginancios. Radvilos našlaitėlio laikais kelionės buvo. Keliones nauda. Kelioniu teikiama nauda. Kelioniu reiksme. Kokia kelioniu prasme.

Radvilos našlaitėlio laikais kelionės buvo varginančios, trukdavo labai ilgai ir visada turėjo konkrečius tikslus: piligrimystės, prekybos, studijų. Ką jūs manote apie šiuolaikines keliones, jų tikslus, per jas gaunamas žinias ir patirtį?

Ne tik dabar, xxi amžiuje, bet ir senovėje, žmonės keliaudavo, siekdavo atrasti nematytas žemių platybes, vykti į piligrimines keliones, kuo labiau pažinti pasaulį. Be jokios abejonės, pažinimas dabar kitoks. Kelionių tikslai bei pobūdis taip pat pakitę. Jau nebereikia patvirtinti „neaiškių“ hipotezių ir idėjų, kurias nedrąsiai skelbė anų laikų geografai. Nebereikia ilgus mėnesius kruopščiai planuoti išvykų ir dar daugiau mėnesių praleisti pavojingose kelionėse, nes dėl itin patobulėjusių susisiekimo priemonių pasaulis tarytum sumažėjo. Sparčiai vykstanti globalizacija suteikia naujas galimybes skirtingų tautų, kultūrų ir civilizacijų bendravimui. Dabar mes keliaujame saugiai, prabangiai: išvykų metu naudojamės įvairių šalių maistu, apartamentų patogumais, naujausiomis ir moderniausiomis technologijomis. Žinoma, nereikėtų manyti, kad šiandien kelionės- tik linksmybės ir poilsis. Jos teikia mums didžiulę naudą: padidina žinių bagažą, teikia galimybę labiau pažinti save ir aplinkinius, ugdo patriotizmą ir primena šalies istoriją.

Dar prieš keletą šimtų metų žmonės keliavo daug rečiau, kelionės turėjo didžius tikslus. Atrodytų, kad žmogus, prijaukinęs laukinius gyvulius ir išmokęs iš sėklų sulaukti derliaus, turėjo sėsliau gyventi, turėjo išnykti jo poreikis klajoti, tačiau geografija pirmykštės bendruomenės laikotarpiu įgijo didelę praktinę reikšmę – suvokti aplinką skatino gyvenimo poreikiai. Norėdamas visiems įrodyti, kad nuplaukęs į kitą jos pusę nenukrisi į bedugnę, fernandas magelanas išsiruošė į kelionę aplink pasaulį. Palikęs gimtąją portugaliją dvejus metus kantriai dirbo, ruošėsi ir, pagaliau, gavęs karaliaus leidimą, 1519 metų rugsėjo 20 dieną iš sevilijos uosto magelanas išplaukė su 265 jūreivių įgula ir penkiais laivais. Po beveik keturių metų trukusios kelionės vienintelis laivas „viktorija“ užbaigė visų laikų didžiausią žygį. Įgulos narių liko tik aštuoniolika, tačiau magelano ekspedicijos dėka pasauliui įrodyta, kad žemė yra apvali. Ne vien neatrasti kraštai traukė to meto žmones, seniau buvo populiarios piligriminės kelionės.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 18 KB
  • m.
  • 3 puslapiai (1095 žodžiai)
  • Mokykla
  • Justina
  • Kelionių tikslai ir nauda šiandiena ir prieš daugelį metų
    10 - 1 balsai (-ų)
Kelionių tikslai ir nauda šiandiena ir prieš daugelį metų. (2012 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kelioniu-tikslai-ir-nauda-siandiena-ir-pries-daugeli-metu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 07:29
×