Kelių ir geležinkelio transporto žinynas


Įvadas. Padėklai (paletės) naudojami kelių transporte. Padėklų standartiniai dydžiai. Ldm (loading meter arba krovimo metras). Transporto priemonių ir puspriekabių, priekabų gabaritai. Puspriekabės. Geležinkelio transporto vagonų tipai. Dengti vagonai. Cmgv vagonai. Autovežiai. Platformos. Konteineriai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Savarankiško darbo metu yra aprašoma kelių ir geležinkelių transporte naudojamos paletės, kelių transporte naudojamos puspriekabės kroviniams gabenti ir geležinkelių transporto vagonai. Darbe yra parodyta kaip atrodo dažniausiai Europos Sąjungoje naudojamos paletės, taip pat pridėti jų išmatavimai. Taip pat yra pateikti puspriekabių ir vagonų išmatavimai ir paveiksliukai kaip jie atrodo iš tikrųjų.

Darbo uždaviniai:

Maksimalus leistinas svoris, garantuojantis laisvą judėjimą tarptautiniais maršrutais, yra šis:

18 t - dviejų ašių priekabų;

11,5-19 t - tandeminių automobilių ašių, priklausomai nuo ašių išdėstymo ir pakabos.

Apžvelgus visą darbą, galime teigti, jog padėklas yra pritaikytas kroviniams sukrauti, kad būtų patogiau tuos krovinius sandėliuoti, tvarkyti bei gabenti. Yra šeši padėklų dydžiai kuriuos mes apžvelgėme darbe. Yra nustatyti transporto priemonių ir puspriekabių bei priekabų gabaritai kuriuos nustatė Europos komisijos Tarybos direktyva 96/53/EB.

Taip pat susipažinome su įvairiomis puspriekabių rūšimis ir sužinojome jų matmenis. Be to apžvelgėme vagonų tipus ir matmenis.

Darbo tikslas buvo susipažinti su kelių bei geležinkelių transporto krovinių gabenimo galimybėmis.

  • Microsoft Word 2548 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (2260 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justina
  • Kelių ir geležinkelio transporto žinynas
    10 - 9 balsai (-ų)
Kelių ir geležinkelio transporto žinynas. (2016 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/keliu-ir-gelezinkelio-transporto-zinynas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 11:42
×